Reklama

7 objawów, które mogą sygnalizować problemy z oczami

Może cię to zdziwić, ale oczy mówią dużo o stanie twojego zdrowia. Nietypowe zabarwienie, guzki, obrzęki nie tylko utrudniają widzenie. Poważne problemy zdrowotne mogą być rozpoznane na podstawie nietypowych zmian w oczach i okolicy. Poniżej przedstawiono 7 nieprawidłowości okolic oka, które mogą być objawem poważnej choroby.

Powiększone źrenice

Przy powiększonych źrenicach, całe oko wydaje się być czarne. W ciemnych pomieszczeniach źrenice rozszerzają się automatycznie. Jeśli stanie się tak, kiedy wokoło jest jasno, może to oznaczać, że niebawem u takiej osoby nastąpi atak serca.

Oczy za mgłą

W raz z wiekiem u niektórych osób pojawia się katarakta. Początkowo możesz nie zauważać żadnych zmian związanych ze wzrokiem, ale oczy będą wyglądały inaczej. Powierzchnia oka może stać się szara, mętna lub zamglona. Zamglone oczy to jedna z najczęściej występujących anomalii dotyczących tego organu.

Reklama

Wybałuszone oczy

Niektóre osoby mają z natury wyłupiaste oczy, ale jeśli taki stan pojawił się u ciebie znienacka, zachowaj czujność. Chorzy na nadczynność tarczycy często mają oczy, które wydają się być wybałuszone.

Żółtawe oczy

Białko oczne, które zabarwia się na żółto oznacza, że u takiej osoby występuje nadmiar żółci. To częsta oznaka żółtaczki, która sygnalizuje nieprawidłową pracę wątroby.

Zamazane widzenie u diabetyków

Musisz szczególnie zwracać uwagę na swój wzrok, jeśli chorujesz na cukrzycę. Zamazany obraz może być spowodowany nadmiarem cukru we krwi, który powoduje uszkodzenie nerwu wzrokowego. Proces ten można odwrócić dzięki leczeniu, jednak jeśli zostanie on zignorowany, możesz stracić wzrok.

Drganie powiek

Drganie powiek to ich gwałtowne ruchy bez żadnej przyczyny. Jeśli zdarza ci się to regularnie, może być spowodowane przez stres, lęk lub niedostateczną ilość snu. Nadmiar kofeiny lub sztuczne słodziki także wywołują tę reakcję nerwów powieki.

Zmiana koloru oczu

Zmiana koloru tęczówki oka może oznaczać zniszczenia w obrębie oka. Przyczyną mogą być guzy tkanki nerwowej, nerwiakowłókniakowatość typu 1, czerniak oka lub zespół Waardenburga.

Jeśli zauważysz u siebie którąś z opisanych wyżej nieprawidłowości, musisz wiedzieć, że mogą one być oznaką poważnych schorzeń. Porozmawiaj ze swoim lekarzem tak szybko, jak to będzie możliwe, aby wdrożyć odpowiednie leczenie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy