Reklama

8 zmian, które nastąpią, jeśli zamienisz soczewki kontaktowe na okulary

Okulary nie zawsze były w modzie, jednak czasy się zmieniły i są one nie tylko użyteczne, lecz także bardziej popularne i modne niż kiedykolwiek. Zrezygnowałam z noszenia soczewek wtedy, kiedy doznałam otarcia rogówki, które nie do końca się wyleczyło, przez co noszenie soczewek stało się utrudnione. Ciężko było mi dokonać tej zmiany, jednak wraz z upływem czasu zaczęłam zauważać pozytywne strony noszenia okularów. Tak więc, co konkretnie się stanie, jeśli zamienisz soczewki na okulary?

Staniesz się bardziej przyjazna

Prawdopodobnie najbardziej interesującą zmianą jaką zauważyłam było to, że stałam się bardziej przyjazna. Obcy ludzie nie zajmują się swoimi telefonami, a w zamian za to zaczynają rozmawiać ze mną w windzie, kawiarni czy sklepie. Co więcej stałam się źródłem porad dla obcych, jak i dla kolegów.

Czy moje okulary mają super moc? Raczej nie. Siedząc na krześle rozmyślałam nad fenomenem tej sytuacji i stwierdziłam, że ludzie bardzo szybko wyrabiają sobie zdanie na temat danej osoby poprzez pierwsze wrażenie, a okulary sprawiły, że stałam się inaczej odbierana.

Reklama

Wiele badań potwierdza, że osoby noszące okulary uznawane są za bardziej inteligentne i odnoszące sukcesy, co po części wyjaśnia dlaczego nosząc okulary stałam się bardziej przyjazna w odczuciu innych osób. Okulary sprawiają także, że stajesz się bardziej ludzka. Mówią „hej, nikt nie jest idealny”, przez co ludzie bardziej się otwierają.

Zauważysz poprawę zdrowia oczu

Czy kiedy idziesz do swojego okulisty, to nosi on okulary czy soczewki? Zazwyczaj są to okulary i to nie bez przyczyny, ponieważ znają oni ryzyko noszenia soczewek.

Soczewki przykrywają rogówkę, przez co zmniejsza się dopływ tlenu. Kiedy tlen nie jest dostarczany do oka może doprowadzić to do niedotlenienia, które może objawiać się zaczerwienieniem oczu, dyskomfortem, tymczasowym pogorszeniem widzenia i stanem zapalnym. Zwiększa to także ryzyko infekcji oka, które może być czasami poważne. Może dojść także do utraty wzroku czy pojawienia się suchość oka.

Na szczęście noszenie okularów chroni cię przed dyskomfortem spowodowanym suchością oka czy ryzykiem komplikacji spowodowanych niedotlenieniem.

Będziesz bardziej wolna

Jedną z natychmiastowych zmian jakie zauważyłam podczas zamiany soczewek na okulary jest to, że odzyskałam wolność. Nosząc soczewki musisz planować i nosić ze sobą krople do oczu, pudełko oraz płyn. Niewygodne jest także upewnianie się czy soczewki są usunięte w odpowiednim terminie oraz codzienne używanie nawilżających kropli do oczu. A okulary wymagają tylko ściereczki do czyszczenia i opakowania.

Podkreślisz swój własny, charakterystyczny tylko dla ciebie wygląd

Charakterystyczny wygląd nie jest przeznaczony tylko dla artystów, projektantów i sławnych ludzi. Ty też możesz go mieć, a okulary są na to świetnym sposobem. Kiedy myślę o stylu noszenia okularów to przychodzą mi do głowy takie postacie jak John Lennon, Buddy Holly, Jackie Kennedy czy Tina Fey. Nawet fikcyjni bohaterowie wyróżniali się dzięki okularom. Spójrzmy chociażby na Clarka Kenta, Claire Underwood czy Noah Benneta.

Czy twój styl jest elegancji, hipsterski, klasyczny, cygański, high-fasion czy też rockowy? Masz unikalny styl? Nosząc okulary możesz go podkreślić. Na przykład okulary z grubymi oprawkami przekształcą cię w entuzjastkę technologii, a ładna para markowych okularów zaakcentuje twoje podążanie za modą.

Będziesz widziała lepiej po długim i ciężkim dnu pracy

Codziennie spędzam dużo czasu przed komputerem. Zanim przestawiłam się na okulary, to pod koniec długiego dnia moje soczewki wysychały i czułam się jakbym patrzyła przez zamglone okno. Moje oczy były czerwone i zmęczone. Teraz kiedy noszę okulary, problemy te zostały wyeliminowane.

Wiele osób codziennie spędza dużo czasu przed komputerem i innym urządzeniami, które mogą prowadzić do syndromu widzenia komputerowego lub astenopii. Długie używanie tego typu urządzeń skutkuje suchymi, łzawiącymi i zmęczonymi oczami, a nawet niewyraźnym widzeniem. A problemy te są jeszcze bardziej potęgowane przez soczewki kontaktowe.

Podkreślisz swoje najlepsze cechy

Dzięki dobrze dobranym okularom możesz podkreślić swoje najlepsze cechy i zmniejszyć widoczność tych, których nie lubisz. Liczy się kształt, detale, kolor i dopasowanie. Na przykład jeśli masz opadające powieki lub wąskie czoło, to okulary z oprawką w kształcie kociego oka mogą podnieść twoje powieki. A jeśli masz piękne niebieskie oczy i chcesz je podkreślić, to wybierz oprawki w kontrastującym z nimi kolorze, takim jak miedziany czy czerwony.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: okulary | oczy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy