Reklama

Reklama

Automasaż - mistyczna podróż w głąb siebie

Automasaż to najlepszy sposób na wprowadzenie w życiu harmonii ducha i ciała. Sięgając do naturalnej samoświadomości ciała, pozbywamy się stresu i chronimy organizm przed chorobami cywilizacyjnymi.

Manawa - Moment mocy jest teraz!

Początek poznawania swojego ciała to okres wczesnego dzieciństwa. Wtedy noga, rączka czy palec są dla nas najlepszą zabawką. Jednak po okresie dorastania, nawet jeśli jesteśmy aktywni fizycznie, samoświadomość naszego ciała wyraźnie spada. Oddzielamy świat fizyczny od psychicznego. A tymczasem na planie naszych ciał kumulują się emocje. Stąd biorą się choroby, napięcia mięśniowe, niekorzystne zmiany sylwetki, złe samopoczucie. Dlatego na zajęciach Kino Mana, hawajskiego stylu pracy z ciałem, uczymy automasażu. To forma medytacji, podczas której odkrywamy głęboko ukryte naprężenia mięśniowe i za każdym razem coraz łatwiej potrafimy je uwolnić. Ćwiczymy stawy, rozciągamy kręgosłup, głęboko oddychamy. Po sesji automasażu ciało staje się miękkie i elastyczne, przepływa przez nie niebywała energia. Odzyskujemy utraconą intuicję. Harmonia ducha i ciała to stan akceptacji i równowagi, w którym nie ma miejsca na choroby. Zanim zaczniesz:

Reklama

- na ćwiczenia poświęć przynajmniej godzinę dziennie,
- przygotuj luźny strój, który nie będzie krępował ruchów,
- włącz relaksacyjną muzykę,
- zadbaj, by nikt nie przeszkadzał Ci podczas ćwiczeń

Automasaż krok po kroku: - Usiądź na podłodze. Zacznij od intencyjnego "przywitania" ze swoim ciałem. Podziękuj w myślach stopom, nogom, biodrom, ramionom i głowie za to, że tak doskonale pełnią swoją funkcję. Potraktuj swoje ciało, jak świątynię, do której pukasz, by wyrazić jej swój szacunek.
- Dotykaj skóry, głaszcz ją i rozcieraj napięte mięśnie. Ćwiczenia wykonuj bardzo wolno
. - Skoncentruj się na oddechu.
Tekst: Radosław Łoziński, instruktor hawajskiej pracy z ciałem Kinomana - International z siedzibą na Hawaii. Współpracuje z Międzynarodową Szkołą SPA. Od 2004 roku prowadzi samodzielną praktykę masaży polinezyjskich w Warszawie.

Spa Houses

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy