Reklama

Babcine sposoby na codzienne dolegliwości

Nasze babcie doskonale wiedziały, jak poprawić sobie samopoczucie czy wzmocnić układ odpornościowy bez konieczności stosowania leków na receptę. Wykorzystywały w tym celu naturalne środki, które znajdziemy w zasięgu swojej ręki. Czy wiesz, że dolegliwości uszne pozwoli pokonać ci sok z cytryny, bóle stawów złagodzą rodzynki, a na ukąszenia pająków remedium jest surowy ziemniak? Poniżej znajdziesz przepisy na kilka naturalnych środków stosowanych w medycynie ludowej, które działają z zadziwiającą skutecznością.

Cytryna na ból uszu

Nie bez powodu cytryna słynie z właściwości zdrowotnych. Doskonale sprawdza się w detoksykacji organizmu oraz dolegliwościach usznych. Jak wykorzystać jej zdolności w praktyce?Przykładowo wyciśnięty z cytryny sok stabilizuje poziom pH i pomaga oczyścić uszy.

Pokrzywa na wypadanie włosów

Herbata sporządzana na bazie pokrzywy dobroczynnie wpływa na ogólny stan naszego zdrowia. Stanowi doskonałe źródło białka, wapnia, magnezu, beta-karotenu, witamin A, C, D, E oraz B-kompleks, które okazują się wyjątkowo skuteczne w pielęgnacji włosów. Jak wykorzystać w tym celu pokrzywę? Zalej wrzącą wodą sześć garści świeżych liści i odstaw na kilkanaście minut do zaparzenia. Pamiętaj, że pokrzywa w nadmiernych ilościach - z uwagi na solidną porcję krzemionki - może wywołać skutki uboczne. Na koniec starannie spłucz włosy.

Reklama

Bataty na menopauzę

Równie korzystnie na zdrowie wpływają bataty. Co w nich znajdziemy? Dostarczają nam solidnej porcji witamin C i A , czy błonnika pokarmowego, a tym samym równoważą nasza gospodarkę hormonalną.

Na chorobę lokomocyjną oliwki

Oliwki, które często wykorzystywane są jako dodatek do martini, zawierają cały szereg cennych składników odżywczych, w tym między innymi taninę, która zapobiega nadmiernemu tworzeniu się śliny. Zatem jeśli wybierasz się w podróż, zjedz kilka oliwek. Ten prosty zabieg z pewnością ustrzeże cię przed chorobą lokomocyjną.

Soda na zakażenie dróg moczowych

Prostym, stosowanym przez nasze babcie, sposobem na pokonanie częstej dolegliwości, jaką jest zakażenie układu moczowego, jest wykorzystanie niezastąpionej w kuchni sody oczyszczonej. Wystarczy rozpuścić jedną łyżeczkę sody oczyszczonej w szklance wody. Jak działa soda? Przede wszystkim przyczynia się do zrównoważenia pH naszego organizmu, a tym samym zabezpiecza nas przed namnażaniem się bakterii oraz łagodzi dokuczliwe objawy. Pamiętaj! Jeśli dokuczliwe symptomy nie ustępują, skonsultuj się z lekarzem.

Morele na niestrawność

Masz problemy z trawieniem pokarmów? Zjadaj codziennie po kolacji około pięć moreli. Te pożywne owoce dostarczą nam solidnej porcji błonnika, dzięki czemu pozbędziemy się przykrej dolegliwości. Jeśli zatem dopadnie cię kolejny rozstrój żołądka, postaw na bardziej naturalne metody.

Ziemniaki na ukąszenie pająka

Nasi dziadkowie wiedzieli, że na ukąszenie pająka najlepiej podziałają ziemniaki. I trudno temu myśleniu odmówić racjonalności. Te bogate w potas warzywa wykazują właściwości przeciwzapalne. Najlepiej przykładać je bezpośrednio na miejsce ukąszenia. Zatem pokrój surowego ziemniaka w plastry, owiń w bandaż lub inną cienką tkaninę i delikatnie potrzyj bolące miejsce. Ulga gwarantowana.

Czosnek i miód na przeziębienie i grypę

Jeśli dopadnie cię grypa, odczuwasz dreszcze i dotkliwy ból gardła, sięgnij po ząbek czosnku i miód. Ten pierwszy jest świetnym przeciwutleniaczem, który posiada właściwości przeciwzapalne, a tym samym pomoże ci zabić bakterie odpowiedzialne za powstanie infekcji. Miód z kolei działa kojąco na organizm z uwagi na swoje przeciwzapalne właściwości.

Rodzynki a stawy

Być może dla wielu osób będzie to zaskoczeniem, ale rodzynki wykazują szereg właściwości leczniczych. Między innymi przynoszą ulgę w zaparciach, kwasicy i anemii, gorączce oraz dysfunkcjach seksualnych. Mają także pozytywny wpływ na oczy, zęby i kości oraz stawy.

Jak wykorzystać rodzynki w celach leczniczych? Jedyne co musisz zrobić, to namoczyć na noc jedną łyżkę rodzynek w kilku łyżkach ginu. Witaminy, jakie posiadają rodzynki, w połączeniu z właściwościami przeciwzapalnymi zawartymi w owocach jałowca, z których wytwarza się gin, pozwolą zmniejszyć obrzęk i złagodzić ból.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: morele
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy