Reklama

Reklama

Babciny syrop z cebuli

Tylko dwa składniki - dwie cebule, cztery łyżki miodu i pięć minut nieskomplikowanej roboty – to wszystko, czego potrzebujesz, być mieć babciny syrop z cebuli, niezbędny w okresie przedwiosennego osłabienia organizmów.

Pandemia koronawirusa, brak ruchu na świeżym ruchu, nie mniejszy od tęsknoty za promieniami słonecznymi. To wszystko doprowadziło nasze organizmy do osłabienia, wypłukania z witamin. Na przednówku babciny syrop z cebuli może być na wagę złota!

Jest skuteczny na kaszel, katar, poprawia odporność. A najważniejsze, że nie ryzykujesz przyjęcia nadmiaru kalorii - zawiera ledwie 20 kcal w 10 ml.

Do produkcji możesz wykorzystać cebulę żółtą, cukrową, a nawet czerwoną. Należy je obrać, posiekać drobno. Następnie umieścić w słoiku o pojemności 400 ml. Dodaj cztery łyżki płynnego miodu, możesz go też ewentualnie zastąpić czterema łyżkami cukru.

Reklama

Składniki dokładnie wymieszaj, słoik przykryj i zostaw na parapecie na dwie-trzy doby. Tyle wystarczy, by cebula wypuściła sok.

Na sam koniec wystarczy, że odcedzisz sok. Powinieneś go uzyskać ok. 150 m. Przechowuj go w lodówce, maksymalnie do trzech tygodni.

  

 

Składniki:

2 średnie cebule - 250 g

4 łyżki miodu

Ewentualnie sok z cytryny

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: cebula | syrop z cebuli | domowy syrop z cebuli

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje