Reklama

Błędy, które popełniamy podczas odchudzania

Stosowanie diet odchudzających na własną rękę to powszechna praktyka, które nie zawsze przynosi pozytywne efekty. Brak pożądanych skutków to często wina błędów, które popełniamy podczas odchudzania. Zapewne wiele osób zastanawia się, dlaczego stosowana przez nie dieta oraz ćwiczenia, które regularnie wykonują, nie owocują piękną i zgrabną sylwetką. Prawdopodobnie znamy winowajców. Oto błędy, które najczęściej popełniamy podczas odchudzania.

Głodzenie się

Celem diety odchudzającej jest zrzucenie nadprogramowych kilogramów, ale nie kosztem głodzenia się. Bezmyślne głodówki może pomogą szybko stracić zbędne kilogramy, ale ich stosowanie może skończyć się efektem jo-jo. Gdy nasz organizm szybko traci na wadze, musi szybko uzupełnić spalone kalorie. W efekcie przybiera dodatkowe kilogramy, a my możemy jedynie pomarzyć o zgrabnej sylwetce. Ponadto, gdy stosujemy głodówki, nasz organizm nie otrzymuje wszystkich wartości odżywczych. W efekcie pogorszeniu ulega nie tylko nasze zdrowie, ale i uroda. Włosy i paznokcie są słabsze, a cera ziemista i bardziej podatna na pojawianie się wyprysków.

Reklama

Zbyt mało ruchu

Aktywność fizyczna to podstawa naszego dobrego samopoczucia, a także idealna droga do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Niestety, wiele osób o tym zapomina ograniczając się jedynie do stosowania diety. Być może udaje się im schudnąć, ale ich ciało w efekcie nie wygląda dobrze. Będzie zwiotczałe, pełne rozstępów i mało jędrne.

Zapominanie o śniadaniach

Zrzucenie zbędnych kilogramów utrudnia nam również pomijanie jedzenia najważniejszego posiłku w ciągu dnia, czyli śniadania. Porządne śniadanie dostarcza nam energii, którą nasz organizm może spożytkować na spalenie tkanki tłuszczowej. Co jeść najlepiej na diecie na śniadanie? Przede wszystkim produkty pełnoziarniste i bogate w błonnik. Dodadzą energii naszemu organizmowi i przyspieszą metabolizm.

Ciągle te same ćwiczenia

Kolejny często popełniany błąd podczas stosowania diet to wykonywanie ciągle tych samych ćwiczeń. Warto wiedzieć, że po pewnym czasie przestają one przynosić pozytywne efekty. By nasze ćwiczenia zakończyły się sukcesem, muszą być różnorodne. Nie ograniczajmy się zatem wyłącznie do pilatesu czy ćwiczeń naszego ulubionego trenera personalnego. Pamiętajmy również o bieganiu, joggingu, a także jeździe na rowerze. Taka aktywność fizyczna nie tylko poprawi naszą kondycję, ale również pomoże się rozluźnić.

Picie zbyt małej ilości wody

Dostarczanie odpowiedniej ilości wody do organizmu zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie. Woda usprawnia pracę organizmu poprzez jego oczyszczenie. Ile powinniśmy wypijać wody dziennie? Większość dietetyków utrzymuje, że każda dorosła osoba powinna pić 2,5 litra wody dziennie. Osobom, które regularnie ćwiczą zaleca się zwiększyć tę dawkę.

Podjadanie

Niektóre diety wymagają ścisłego rygoru. W praktyce oznacza to, że niewinne podjadanie może je zaburzyć. Dlatego, jeśli decydujemy się właśnie na taką dietę, musimy zapomnieć o podjadaniu.

Złe nastawienie

Jeśli rozpoczniemy stosowanie diety z negatywnym nastawieniem, nie osiągniemy wymarzonego celu. I choć brzmi to banalnie, to jedna z kluczowych zasad efektywnego i zdrowego odchudzania się. Warto zatem pamiętać, że podstawą każdego sukcesu jest pozytywne nastawienie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy