Reklama

Chelatacja – na czym polega?

Miażdżyca jest jedną z najgroźniejszych chorób układu krążenia. Potrafi rozwijać się długo i podstępnie, może prowadzić do zawału serca i udaru mózgu. Jednym ze sposobów jej leczenia jest chelatacja – znana na świecie od ponad pół wieku. To metoda nieinwazyjna. Na czym polega? Jak się do niej przygotować?

Dla kogo?

Poddanie się terapii zaleca się m.in. osobom cierpiącym na chorobę wieńcową, zaburzenia krążenia w nogach, w mózgu, cukrzycę typu II.

Kuracja pomaga wyeliminować ból wieńcowy, łagodzi duszność oddechową, poprawia krążenie w naczyniach, normuje ciśnienie tętnicze krwi, zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę u chorych z cukrzycą.

Na czym polega?

Przy pomocy kroplówek wprowadza się do organizmu specjalną substancję EDTA. Podczas zabiegu przez ok. półtorej godziny krąży ona we krwi, rozpuszczając blaszki miażdżycowe w naczyniach krwionośnych. Związek ten jest bezpieczny, a po zabiegu zostaje całkowicie wydalony wraz z moczem.

Reklama

Kilkanaście zabiegów

To terapia długotrwała. Aby chelatacja była skuteczna, należy poddać się serii kilkudziesięciu zabiegów. O ich liczbie decyduje lekarz na pierwszej wizycie, na którą trzeba przyjść z dokumentacją choroby.

Zabiegi nie są refundowane. Koszt jednego to ok. 160 zł.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy