Reklama

Reklama

Co oznacza czerwona końcówka banana? Mało kto wie o jej znaczeniu

Czerwona końcówka banana to widok raczej niespotykany w polskich marketach, jednak w Australii jest to dość powszechna praktyka. Okazuje się, że powód takiego oznakowania jest ważny. Co zatem stoi za barwieniem bananów czerwonym woskiem?

Banany z czerwonymi końcówkami sprzedawane są głównie w Australii. Jest to zjawisko dość popularne, a powód, dla którego oznakowuje się czerwonym woskiem te owoce okazuje się być niezwykle ważny. O co chodzi?

Co oznacza czerwony wosk na końcówkach bananów?

Banany, które oznaczone są czerwonym woskiem, nazywa się mianem Red Tip. Są one niezwykle popularne w australijskich supermarketach. Okazuje się, że jest to specjalny symbol ekologicznej uprawy, Ecoganic. Metoda ta została opracowana w 1998 roku przez Franka i Diannę Sciacca. 

Ecoganic jest podejściem do rolnictwa, które jest naturalne i holistyczne. Jest metodą uprawy, która chroni środowisko i tworzy zdrowsze, smaczniejsze produkty, bez wykorzystywania środków chemicznych. Niestety, tradycyjne rolnictwo wykorzystuje chemikalia, które sterylizują glebę i zabijają owady, a także sprawiają, że owoce i warzywa są mniej aromatyczne i odżywcze.

Reklama

***

Zobacz również:

Gorzkie emocje przełykamy z cukrem

Nigdy jej nie stosuj. Eksperci ostrzegają przed dietą gwiazd

Post Daniela. Oczyszczenie z toksyn i redukcja masy ciała


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy