Reklama

Co powoduje hemoroidy?

Hemoroidy to stany zapalne umiejscowione w żyłach w dolnej części odbytnicy czy odbytu. Żyły te nadmiernie się rozciągają tworząc serie żylaków. Wspomniane stany zapalne powodują duży dyskomfort a nawet mogą być przyczyną bólu. Żylaki mogą być wewnętrzne, zewnętrzne lub jednocześnie wewnętrzne i zewnętrzne. Co więc powoduje, że powstają hemoroidy?

Dieta jest główną przyczyną pojawiania się hemoroidów. Złe odżywianie prowadzi do zaparć, biegunek a także innych problemów trawiennych obejmujących obszar gdzie pojawiają się hemoroidy, co w konsekwencji wywołuje charakterystyczny dyskomfort.

Niektóre pokarmy bardziej niż inne wpływają na pojawienie się hemoroidów. Wiedza na ten temat pomoże ci ograniczyć ich spożycie a także zmienić nawyki żywieniowe. Poniżej opisaliśmy produkty spożywcze, które w największym stopniu wpływają na pojawienie się hemoroidów.

Reklama

Jeśli w twojej diecie znajduje się dużo cukru rafinowanego to jesteś podatny na występowanie zaparć, trudnych wypróżnień, aż wreszcie stanów zapalnych odbytu i żył odbytu. Jedzenie tego typu to najczęstsza przyczyna hemoroidów i tak długo jak będziesz trzymał się diety bogatej w cukier bardzo trudno będzie się pozbyć problemu z hemoroidami.

Nadmierne spożycie cukru może także wpływać na pojawienie się innych problemów zdrowotnych, takich jak cofanie się kwasu żołądkowego, wrzody, zespół jelita drażliwego, choroba uchyłkowa jelit, celiakia, rak okrężnicy, zapalenie trzustki, marskość wątroby, przepuklina, itp.

Nie od dziś wiadomo, że nadmierne spożycie soli powoduje nadciśnienie. Wraz ze wzrostem ciśnienia krwi żyły w odbycie stają się bardziej podatne na wystąpienie w nich stanu zapalnego i pojawienie się hemoroidów.

Picie alkoholu niesie ze sobą ryzyko pojawienia się hemoroidów. Jest to substancja, która odwadnia organizm i w konsekwencji powoduje problemy trawienne i zaparcia.

Poza dietą hemoroidy mogą być także spowodowane innymi typowymi czynnikami takimi jak ciąża, długie przesiadywanie na toalecie, wiek, geny, nadwaga, złe trawienie, trudne wypróżnienia, siła wspomagająca wypróżnienia oraz niektóre choroby, jak na przykład marskość wątroby.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: hemoroidy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy