Reklama

Co to jest korzeń paproci?

Męska odmiana korzenia paproci, znana również jako narecznica samcza czy łapa niedźwiedzia była wykorzystywana przez wieki jako obrona przed szkodliwymi organizmami. Poza tym, korzeń paproci oferuje również inne korzyści zdrowotne dla ludzi takie jak wsparcie trawienia i detoksykacji organizmu.

Początki korzenia paproci

Korzeń paproci pochodzi z klimatu umiarkowanego w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Roślina jest bardzo elastyczna i może rosnąć zarówno w glebach żyznych jak i bardzo suchych. Męską odmianę tego korzenia zwykle zbiera się wczesną jesienią i suszy się w celach terapeutycznych.

Już w 103 roku naszej ery, greccy i rzymscy medycy wykorzystywali korzenie paproci, aby pomóc wydalić z organizmu szkodliwe substancje zalegające w jelitach. Była to bardzo popularna praktyka i znana niemal wszystkim. W końcu dotarła nawet do Francji. Wtedy to Ludwik XVI – ówczesny władca Francji zapłacił duże sumy pieniędzy, aby dostać ten niezwykle potężny i skuteczny lek na własny użytek.

Reklama

Jak działa korzeń paproci?

Korzenie paproci jest naładowany związkami oczyszczającymi znanymi jako np. filicin. Te olejki eteryczne są odpowiedzialne za likwidację szkodliwych organizmów poprzez tworzenie surowego środowiska jelit, które jest toksyczne dla szkodliwych organizmów.

Badania pokazują także, że olejek z korzenia paproci unieruchamia szkodliwe organizmy w jelitach zapobiegając ich przyłączaniu się do wnętrza błony śluzowej ściany jelit. W tych badaniach na ludziach i zwierzętach korzenie paproci okazały się mieć ogromny wpływ na wyeliminowanie szkodliwych organizmów zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz przewodu pokarmowego.

Korzyści zdrowotne wynikające z zażywania korzenia paproci

Męska odmiana korzenia paproci jest niezwykle bogata w przeciwutleniacze, kwas foliowy, pochodne floroglucyny i kilka innych niezbędnych olejków eterycznych, które dbają o ogólny stan zdrowia pokarmowego. Korzeń paproci wspomaga oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji, które często nawet latami gromadzą się w naszych organizmach. Tym samym wspiera zdrowie układu pokarmowego regulując jego prawidłowe działanie. Dodatkowo pielęgnuje ścianki jelit i normalizuje funkcjonowanie wątroby.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy