Reklama

Co twoja twarz mówi o twoim zdrowiu?

Według tradycyjnej wschodniej medycyny, twarz doskonale odzwierciedla nasze zdrowie i styl życia. Dlatego też dobrze jest wiedzieć, jakie informacje na ten temat zapisane są na naszej twarzy, aby ewentualnie móc zmienić pewne swoje przyzwyczajenia. Warto zdawać sobie sprawę z tego, co dzieje się w naszym organizmie i jakie wysyła on do nas sygnały.

Pociągła i wychudzona twarz

Taka twarz prawdopodobnie świadczy o zbyt rygorystycznych ćwiczeniach lub diecie. Ciężkie treningi blokują swobodny dopływ tlenu do twarzy, a najbardziej cierpią na tym kości policzkowe. Warto dostosować plan treningu do indywidualnych możliwości i stosować odpowiednią dietę, a twarz nabierze zdrowego i świeżego wyglądu.

Opuchnięta twarz

Opuchnięta twarz może świadczyć o potrzebie zwiększenia aktywności fizycznej, zmniejszenia poziomu stresu lub też zmniejszenia konsumpcji alkoholu. Siedzący tryb życia, nadmierny stres i nadużywanie alkoholu mogą przyczyniać się do zwiotczenia skóry twarzy.

Reklama

Zmarszczki

Osoby, które lubią spędzać dużo czasu na słońcu, powinny wiedzieć, że długotrwała ekspozycja skóry na promienie słoneczne jest jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek. Dotyczy to zwłaszcza skóry wokół oczu, która jest szczególnie delikatna i może być łatwo zniszczona przez słońce. Warto chronić swoją skórę preparatem z filtrem UV nawet w pochmurne dni.

Sucha skóra

Sucha skóra na twarzy to prawdopodobnie skutek złej diety. Niedobory żywnościowe powodują utratę elastyczności skóry. Jeśli nie dbamy o skórę od wewnątrz, stosowanie wszelkich kremów jest bezużyteczne. Spożywanie owoców i warzyw o różnych kolorach powinno w szybki sposób przynieść dobre rezultaty w postaci lepiej nawilżonej skóry.

Zaczerwieniona skóra

Picie zbyt dużej ilości kawy może powodować podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Kofeina odwadnia komórki, powodując stany zapalne. Osoby wykonujące pracę w nocy i śpiące w dzień powinny wiedzieć, że są narażone na niedobór witaminy D ze względu na zbyt rzadką ekspozycję skóry na słońce. Zbyt niski poziom tej witaminy w organizmie może również być przyczyną suchości skóry. Warto spróbować zamienić kawę na inne smaczne, ale zdrowsze napoje i częściej przebywać na słońcu, nie zapominając przy tym o stosowaniu preparatów chroniących przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sucha skóra | zmarszczki | twarz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy