Co warto wiedzieć o działaniu prawoślazu?
Zawsze zajmujemy się w pierwszej kolejności stanem zdrowia naszego serca, mózgu czy układu trawienia zapominając o drogach moczowych. Drogi moczowe obejmują nerki, moczowody, pęcherz oraz cewkę moczową, która w szczególności u kobiet jest najszybszą drogą do przedostania się drobnoustrojów. Kiedy już przy oddawaniu moczu czujemy niewielkie pieczenie, najlepiej jest od razu zacząć walczyć z problemem. Z pomocą przyjdzie nam oczywiście natura, która oferuje rewelacyjny prawoślaz lekarski, a dokładnie jego korzeń. W korzeniu znajdziemy wiele cennych składników takich jak pektyna, skrobia, sacharoza, olej tłusty oraz związki białkowe. Te wszystkie składniki pomogą nam na problemy z układem moczowym.
Prawoślaz nie dość, że pomaga na problemy związane z bólem i podrażnieniem gardła to jeszcze na dodatek łagodzi obrzęk błony śluzowej jelita i wspomaga układ moczowy. To właśnie obrzęk jest odpowiedzialny za to, że tkanka staje się bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień. Wszelkie uszkodzenia tkanek wiążą się z przedostaniem się bakterii do organizmu i skutkować mogą zapaleniem pęcherza oraz innym dolegliwościom związanym z układem moczowym.
Korzeń prawoślazu posiada również właściwości moczopędne, które powodują zwiększoną ilość moczu przepływającego przed układ moczowy. Takie coś pomaga organizmowi przepłukać nerki i pęcherz, co z kolei zmniejsza ilość nagromadzonych minerałów i toksyn w ciele ludzkim. Korzeń prawoślazu zatem jest idealny szczególnie dla kobiet, które mają problemy z zatrzymywaniem wody w organizmie podczas poszczególnych faz cyklu miesiączkowego.
Najnowsze badania wykazały, że korzeń prawoślazu jest świetnym rozwiązaniem na infekcję bakteryjną bądź wirusową. Do tej pory przeprowadzano badania pod kątem stosowania prawoślazu w leczeniu gardła oraz wpływu na zachodzące tam zmiany. Od niedawna naukowcy zauważyli wpływ prawoślazu na nagromadzone w układzie moczowym bakterie, które powodują infekcję. Tak więc prawoślaz jest naturalnym środkiem, który pomoże w walce z bakteriami i wirusami.
Zioła lecznicze takie jak prawoślaz lekarski często posiadają dodatkowo właściwości przeciwutleniające. Korzeń prawoślazu został uznany jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy zawierających składniki, które pozwalają chronić komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. A to właśnie wolne rodniki powodują uszkodzenia naskórka przez, które przedostają się bakterie i sprzyjają infekcjom.