Reklama

Reklama

Czerwone wino pomocne w leczeniu trądziku

Właściwości czerwonego wina były już wychwalane przez kardiologów. Według najnowszych badań kieliszek czerwonego wina może pomagać w walce z trądzikiem.

Miliony osób na całym świecie boryka się z problemem trądziku. Niestety jak dotąd obserwujemy mały postęp w dziedzinie kuracji antytrądzikowej. Nie jest to tylko problem nastolatków, ale także osób, które już dawno z okresu pokwitania wyrosły. Czy nowe badania przyczynią się do progresu zwalczenia tego problemu?

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornii w Los Angeles odkryli, że w winogronach, z których robione jest czerwone wino, kryje się organiczny związek chemiczny, który może zabijać bakterię powodującą trądzik.

Resweratrol, bo o nim mowa, kryjący się w skórce winogron wzmacnia kurację antytrądzikową, ponieważ resweratrol dobrze komponuje się z lekami na trądzik.

Reklama

Dr Emma Taylor, prowadząca badania nad tą kwestią z Uniwersytetu Kalifornii w Los Angeles, mówi: "Na początku myśleliśmy, że związki chemiczne z winogron i te zawarte w lekach przeciwtrądzikowych będą się nawzajem zwalczać, ale po badaniach okazało się, że uzupełniają się i dzięki temu lek działa skuteczniej i dłużej".

"Mamy nadzieję, że nasza badania wniosą wiele do współczesnej farmakologii i pozwolą efektywniej zwalczać trądzik" - dodaje Dr Taylor.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy