Reklama

Reklama

Czy komórki są groźne dla dzieci?

Używanie telefonów komórkowych nie jest groźne dla dzieci, wynika z badań przeprowadzonych ostatnio w Niemczech. Ale czy na pewno?

Promieniowanie z telefonów komórkowych nie ma negatywnego wpływu na zdrowie dzieci w krótkim okresie czasu, wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie niemieckiego rządu.

Reklama

Podczas eksperymentu mierzono poziom napromieniowania u 3 000 dzieci i nastolatków w wieku od 8 do 17 - nastu lat w czasie 24 godzin. Okazało się, że nie ma bezpośredniego związku między ekspozycją na promieniowanie z telefonu a dolegliwościami takimi jak bóle czy zawroty głowy.

Nie można jednak wykluczyć, że w dłuższym okresie czasu radiacja może mieć negatywny wpływ na zdrowie dzieci, których system nerwowy i immunologiczny nie jest całkowicie rozwinięty, zaznacza w swoim oświadczeniu Federalny Urząd ds. Ochrony przed Promieniowaniem (BfS).

"Ciągle nie znamy długoterminowych skutków oddziaływania pola elektromagnetycznego z telefonów komórkowych na dzieci i młodzież" - powiedział rzecznik BfS.

W ramach działań zapobiegawczych, BfS zaleca rozwagę w używaniu technologii bezprzewodowych, szczególnie w przypadku dzieci.

AFP (tłum. i opr. IG)

Dowiedz się więcej na temat: promieniowanie | komórki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje