Reklama

Czy ludzie lubiący pikantne jedzenie żyją dłużej?

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które lubią pikantne jedzenie to powinnaś być z siebie dumna! Naukowcy przeprowadzili badania z których jasno wynika, że osoby jedzące ostre jedzenie żyją dłużej. W rzeczywistości, spożywanie pikantnych produktów najlepiej z dodatkiem papryczki chili, może obniżyć ryzyko zgonu o nawet 14 procent! Od tak po prostu, dodając chili do swoich ulubionych potraw możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania na przykład na raka. Substancją odpowiedzialną za zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby jest kapsaicyna, która ma mnóstwo pozytywnych korzyści!

Zrzuć kilka zbędnych kilogramów

Jedzenie ostrych potraw pomoże nam zrzucić kilka kilogramów oraz przyspieszy proces trawienia! Kapsaicyna zwiększa częstotliwość uderzeń serca, przyspiesza metabolizm oraz oczyszcza organizm. Dodanie odrobiny papryczki chili do obiadu, przyczyni się do zmniejszenia ilości pochłanianych kalorii i pomoże zmniejszyć apetyt na tłuste, słone i słodkie pokarmy.

Zmniejsza ryzyko zachorowania na raka

Kapsaicyna może w znaczny sposób zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór. Ostra papryka w dosłowny sposób zabija komórki nowotworowe w organizmie. Tak więc jeśli jesteś miłośnikiem pikantnych potraw i dodajesz ostrą paprykę do swojego obiadu, możesz być z siebie dumny! Jedząc ostre dania możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór nawet o 80 procent, szczególnie dotyczy to raka prostaty.

Reklama

Ostre jedzenie – same korzyści!

Według badań ostre jedzenie zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca oraz w znaczny sposób obniża ciśnienie krwi Najprawdopodobniej kapsaicyna obecna w papryce chili może obniżyć liczbę osób umierających z powodu chorób układu krwionośnego. Odkrywanie potraw, które są tak ostre, że zjedzenie ich powoduje łzawienie oczu może być najzdrowszą pasją! Jeśli jesteś mistrzem w jedzeniu potraw doprawionych pieprzem, chili czy chrzanem wasabi, możesz cieszyć się nienagannym zdrowiem i piękną sylwetką.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: papryczka chili | metabolizm
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy