Reklama

Reklama

Dietetyczne napoje gazowane mogą wzmagać apetyt

Nie oszukujmy się, dietetyczne napoje gazowane tylko z nazwy są dietetyczne. Najnowsze badania wykazały, że osoby, które spożywają dietetyczne napoje gazowane spożywają więcej kalorii niż te, które piją zwykłe napoje.

"Zwykle, gdy rezygnujemy z regularnych napojów gazowanych na rzecz tych dietetycznych, nie zmieniamy pozostałych nawyków żywieniowych" - zauważa Sara Bleich z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health.

Badacze zauważyli, że osoby z nadwagą lub otyłością regularnie spożywają dietetyczne napoje gazowane i niskosłodzone soki. Ilość tych napojów jest dwukrotnie wyższa, niż w przypadku osób z prawidłową wagą. Co więcej, badania wykazały, że ci, którzy sięgają po dietetyczne napoje, zwykle konsumują więcej kalorii niż osoby, które z takich napojów rezygnują.

"Wciąż mówimy o tym, że należy obniżać ilość przyjmowanych kalorii. Pamiętajmy, że powinniśmy zacząć od napojów - to najprostszy sposób na odchudzenie swojego codziennego menu" - zauważa Bleich.

Reklama

Nasze ciało walczy, aby utrzymać stabilną wagę, co jest jednym z powodów, dla których utrata masy ciała jest tak trudna. Specjaliści wskazują, że może to być jeden z powodów, dla których osoby spożywające dietetyczne napoje przyjmują więcej kalorii z pokarmów stałych.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje