Reklama

Domowe sposoby na obolałe i zmęczony oczy

Praca przed komputerem, wielogodzinna nauka, zapalenie spojówek czy alergie to najczęstsze przyczyny bólu i przemęczenia naszych oczu. W efekcie gorzej widzimy, opadają nam powieki, a oczom brakuje blasku. Z tym problemem zmaga się coraz więcej osób, bardzo często młodych. Gdy ból pojawia się coraz częściej i szybko się nasila, należy niezwłocznie udać się do okulisty. Jednak, jeśli nie utrudnia on normalnego funkcjonowania, wypróbuj sprawdzone, domowe sposoby, które szybko przyniosą ulgę zmęczonym oczom i przywrócą im blask.

Okłady z plasterków ogórka

Ogórek łagodzi podrażnienia i zmniejsza opuchliznę. Ponadto, rozjaśnia skórę. Nałóż na zmęczone lub opuchnięte oczy kilka plastrów ogórka i pozostaw na 10 minut. Ból ustanie, a oczy odzyskają blask.

Łagodzące okłady z rumianku

Okład z rumianku szybko usunie opuchliznę z oczu. Wystarczy, że zaparzysz dwie torebki zioła, a następnie położysz je na powiekach na kilka minut. Jeśli opuchlizna nie zniknie w pełni, powtórz zabieg.

Rób regularne okłady z ciepłego mleka

Ulgę zmęczonym oczom przyniesie również okład z ciepłego mleka. Mleko zmniejsza opuchliznę, łagodzi ból, zaczerwienia i podrażnienia. Okłady z ciepłego mleka powinny regularnie stosować osoby, które pracują przed komputerem. Wystarczy namoczyć gaziki lub watę w ciepłym mleku i obłożyć nimi oczy na kilkanaście minut. Zabieg warto powtarzać codziennie. Oczy będą wypoczęte i odzyskają blask.

Reklama

Regularnie gimnastykuj oczy

By nasze oczy prawidłowo funkcjonowały, musimy ćwiczyć ich mięśnie. Dlatego, jeśli odczuwasz nieprzyjemne dolegliwości - zmęczenie, ból, suchość oczu, poświęć kilka minut dziennie na ich gimnastykę. Zamknij oczy, a następnie wykonaj kilka okrążeń. Możesz również ćwiczyć oczy mrugając nimi intensywnie. Rozluźnisz je i poprawisz ostrość wzroku.

Okład z zielonej herbaty

Kolejny sprawdzony i skuteczny sposób to okład z liści zielonej herbaty. Ukoi ból, złagodzi podrażnienia, rozjaśni cienie i przywróci oczom blask. Jak go przygotować? Zaparz łyżeczkę zielonej herbaty liściastej, a następnie obłóż oczy odsączonymi liśćmi na kilka minut. Następnie namocz je ponownie w naparze i znów nałóż na powieki. Efekty zobaczysz i odczujesz już po pierwszym zabiegu.

Okład z kostek lodu

Chłód przynosi ulgę w różnego rodzaju bólach. Pomoże również na zmęczone oczy. Wystarczy obłożyć je kostkami lodu na kilka minut. Od razu odczujesz ulgę.

Pamiętaj o witaminie A

Jeśli masz jakiekolwiek problemy ze wzrokiem, powinieneś zaopatrzyć swoją dietę w produkty bogate w witaminę A. Wpływa ona pozytywnie na zdrowie oczu, zapobiega kurzej ślepocie, poprawia ostrość widzenia. Jej spore ilości znajdziesz jajkach, nabiale i wątróbce.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy