Reklama

Domowe sposoby na pryszcze

Pryszcze są najczęściej wynikiem zapchanych porów i bakterii. Aby uniknąć powstawania pryszczy musisz regularnie oczyszczać skórę i ją złuszczać. Jeśli już masz na twarzy jakieś pryszcze, należy pozbyć się ich jak najszybciej. Oto kilka domowych sposobów na to, jak szybko i bezproblemowo  wyleczyć pryszcze.

Kostki lodu

Weź kostkę lodu z zamrażarki i przyłóż ją do zainfekowanego miejsca. Pryszcz skurczy się, zapalenie zmniejszy. Dzięki temu pryszcz będzie mniej widoczny.

Pasta o zębów

Nabierz odrobinę pasty i nałóż ją na zainfekowane miejsce przed pójściem spać. Gdy się obudzisz, pryszcz będzie mniejszy i mniej czerwony.

Czosnek

Zewnętrzne i wewnętrzne użycie czosnku pomoże pozbyć się pryszczy i ich skutków. Trzy ząbki czosnku zmiażdż na pastę. Nałóż na pryszcze. Powtórz kilka razy, by zmniejszyć rozmiar pryszczy. Pamiętaj, że czosnek ma nieprzyjemny zapach, więc możesz zrezygnować z tej metody.

Reklama

Skórka pomarańczowa

Wymieszaj puder ze skórki pomarańczowej z odrobiną wody i nałóż na zainfekowane miejsca. Zostaw do wyschnięcia, a potem zmyj. Możesz przygotować taki puder poprzez wysuszenie na słońcu skórki pomarańczowej i zmielenie jej.

Miód

Miód jest idealnym sposobem na pryszcze. Posiada antybakteryjne właściwości, które świetnie zwalczają trądzik. Nałóż odrobinę miodu na pryszcze i przyklej na to plaster, a potem połóż się spać. Następnego ranka zauważysz, że pryszcz się zmniejszył. Umyj skórę i nawilż kremem.

Płatki owsiane

Nałóż owsiankę na zainfekowane miejsca, by ukoić skórę i pozbyć się pryszczy. Przygotuj owsiankę, ostudź ją, a następnie nałóż na twarz. Połóż się na 10-15 minut, a następnie zmyj wodą i wysusz skórę. Ten sposób pomoże pozbyć się zaczerwienienia i stanu zapalnego.

Goździki

Goździki mają naturalne właściwości antybakteryjne. Przygotuj pastę ze sproszkowanych goździków i wody, a następnie nałóż na pryszcze. Zostaw, dopóki pasta nie zaschnie i sama odpadnie. W ten sposób można wyleczyć pryszcze w 1-2 dni.

Sok z imbiru

Imbir może być bardzo skuteczny w leczeniu wielu infekcji. Wyciśnij sok z imbiru, nabierz na palce i nałóż na pryszcze. Poczujesz lekkie mrowienie, ale po jednym dniu pryszcze zaczną znikać. Jeśli jednak uczucie mrowienia jest zbyt silne, przestań stosować tę metodę.

Cynamon i miód

Wymieszaj miód z cynamonem na pastę, a następnie nałóż na pryszcze. Zmyj po 30 minutach.

Gałka muszkatołowa i mleko

Zetrzyj gałkę muszkatołową na proszek. Wymieszaj z odrobiną gorącego mleka i nałóż na pryszcze. Zostaw na godzinę, a następnie zmyj wodą. To bardzo skuteczny sposób na pryszcze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pryszcze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy