Domowe sposoby na siwe włosy. Jak się ich pozbyć?
Osoby starsze, ale często też całkiem młode, zadają sobie pytanie: “jak pozbyć się siwych włosów?”. Sposobów na odsiwianie jest wiele. Niektóre oparte na chemicznym farbowaniu i innych inwazyjnych zabiegach fryzjerskich, inne są naturalne i bez problemu można je zastosować w domu. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z nich.
Warto pamiętać, że utrata pigmentu włosów może przyśpieszyć, gdy nie stosujemy odpowiednio zbilansowanej diety, dużo czasu spędzamy na słońcu, czy też często stosujemy chemiczne produkty na włosy.
Witamina B działa zbawiennie na nasze włosy - wzmacnia je i utrwala ich pigment, przez co zapobiega siwieniu. Przedwczesne siwienie w młodym wieku może z tego powodu dotykać osoby, które nieodpowiednio się odżywiają - chociażby żyjąc na diecie z fast foodów. Warto więc sięgnąć po produkty bogate w tę witaminę: mięso, wątróbkę, banany, ziemniaki, orzechy i zboża. Możemy ją także suplementować w postaci tabletek. Poza wzmocnieniem włosów witaminy z grupy B przyśpieszają i pobudzają produkcję melaniny.
Zobacz również: Jak uzupełnić niedobór witamin z grupy B
Jeśli chcemy uniknąć kolejnego farbowania, możemy przygotować w domu odpowiednią maseczkę na siwe włosy. Przywróci naszym włosom tymczasowo kolor, a także nada im wyrazisty odcień i zdrowy wygląd. Składnikami takiej maseczki są jajka, orzechy i rozmaryn. Po zmieszaniu tych składników nakładamy maseczkę na włosy. Regularnie stosowana poprawi ich kondycję i przykryje siwiznę.
Zobacz również: Sezon na truskawki. Na co pomagają, a komu szkodzą
Płukanki to dobre rozwiązanie opóźniające siwienie, a także maskujące już posiwiałe włosy. Do najbardziej popularnych należą:
- Płukanka z kawy
- Płukanka z herbaty
- Płukanka z liści orzecha włoskiego
- Płukanka rumiankowo-cytrynowa
- Płukanka z mięty
- Płukanka z kurkumy i rumianku
- Płukanka z rozmarynu i szałwii
Zobacz także:
Grzechotka śmierci. Co się dzieje z organizmem przed śmiercią?