Reklama

Reklama

Domowe sposoby na siwe włosy. Jak się ich pozbyć?

Osoby starsze, ale często też całkiem młode, zadają sobie pytanie: “jak pozbyć się siwych włosów?”. Sposobów na odsiwianie jest wiele. Niektóre oparte na chemicznym farbowaniu i innych inwazyjnych zabiegach fryzjerskich, inne są naturalne i bez problemu można je zastosować w domu. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z nich.

Warto pamiętać, że utrata pigmentu włosów może przyśpieszyć, gdy nie stosujemy odpowiednio zbilansowanej diety, dużo czasu spędzamy na słońcu, czy też często stosujemy chemiczne produkty na włosy. 

Witamina B a siwizna

Witamina B działa zbawiennie na nasze włosy - wzmacnia je i utrwala ich pigment, przez co zapobiega siwieniu. Przedwczesne siwienie w młodym wieku może z tego powodu dotykać osoby, które nieodpowiednio się odżywiają - chociażby żyjąc na diecie z fast foodów. Warto więc sięgnąć po produkty bogate w tę witaminę: mięso, wątróbkę, banany, ziemniaki, orzechy i zboża. Możemy ją także suplementować w postaci tabletek. Poza wzmocnieniem włosów witaminy z grupy B przyśpieszają i pobudzają produkcję melaniny. 

Reklama

Zobacz również: Jak uzupełnić niedobór witamin z grupy B

Maseczki na siwe włosy

Jeśli chcemy uniknąć kolejnego farbowania, możemy przygotować w domu odpowiednią maseczkę na siwe włosy. Przywróci naszym włosom tymczasowo kolor, a także nada im wyrazisty odcień i zdrowy wygląd. Składnikami takiej maseczki są jajka, orzechy i rozmaryn. Po zmieszaniu tych składników nakładamy maseczkę na włosy. Regularnie stosowana poprawi ich kondycję i przykryje siwiznę. 

Zobacz również: Sezon na truskawki. Na co pomagają, a komu szkodzą

Płukanki na siwe włosy

Płukanki to dobre rozwiązanie opóźniające siwienie, a także maskujące już posiwiałe włosy. Do najbardziej popularnych należą: 

  • Płukanka z kawy
  • Płukanka z herbaty 
  • Płukanka z liści orzecha włoskiego 
  • Płukanka rumiankowo-cytrynowa
  • Płukanka z mięty 
  • Płukanka z kurkumy i rumianku 
  • Płukanka z rozmarynu i szałwii 

Zobacz także:

Grzechotka śmierci. Co się dzieje z organizmem przed śmiercią?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy