Reklama

Domowe sposoby na żylaki

W Polsce z powodu żylaków cierpi około 25 procent społeczeństwa. Przyczyną tej przypadłości jest - krótko mówiąc - niewydolność żylna. Czynniki, które szczególnie sprzyjają powstawaniu żylaków, to długotrwała praca w pozycji siedzącej lub stojącej, otyłość, zaparcia, stosowanie niektórych leków, a także uwarunkowania genetyczne. Żylaki leczy się zazwyczaj stosując środki farmakologiczne. W ciężkich przypadkach wykonuje się również operację. Oprócz leczenia specjalistycznego w walce z żylakami sprawdzą się również naturalne metody, które możesz samodzielnie stosować w domu. Oto kilka sprawdzonych propozycji.

Napar z natki pietruszki

Nać pietruszki znana jest ze swoich właściwości oczyszczających. Usuwa z organizmu toksyny oraz szkodliwe substancje odpowiedzialne za powstawanie złogów w naczyniach krwionośnych i pojawianie się żylaków. Napar z natki pietruszki złagodzi ból i opuchliznę towarzyszące żylakom, a także zapobiegnie rozwijaniu się stanu zapalnego.

Jak przygotować napar?

Przygotowanie naparu zajmie ci dosłownie chwilę. Wystarczy garść świeżej natki pietruszki zalać wrzątkiem i odstawić na kilka minut do zaparzenia. Napar pij kilka razy w tygodniu, najlepiej po dużym posiłku.

Reklama

Okład z aloesu

Aloes działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Łagodzi również bóle i zmniejsza opuchliznę. Ulgę w dolegliwościach, które towarzyszą żylakom, przyniesie okład z żelu aloesowego. Nasmaruj miejsca, w których występują żylaki żelem aloesowym, a następnie obłóż je gazą. Zabieg wykonaj przed pójściem spać.

Napar z szałwii

Szałwia wykazuje właściwości przeciwzapalne i moczopędne, dlatego pomaga usunąć z organizmu nadmiar płynów i toksyny. Ponadto, stymuluje krążenie krwi i łagodzi stany zapalne. Jeśli dokuczają ci żylaki, pij codziennie napar z szałwii. Wystarczy, że zalejesz łyżeczkę suszonego zioła wrzątkiem i odstawisz na kilka minut do zaparzenia.

Masaże prysznicem

Jeśli dokuczają ci żylaki, zadbaj przede wszystkim o prawidłowe krążenie krwi w swoim organizmie. Pomogą w tym masaże, a szczególnie te wykonane strumieniem wody z prysznica. Pamiętaj tylko, by jej ciśnienie było wysokie. Wówczas masaż przyniesie lepsze efekty. Najpierw masuj nogi zimną wodą, a następnie ciepłą. Krążenie krwi poprawi się, a ty odczujesz wyraźną ulgę.

Lekka aktywność fizyczna i odpoczynek

Pamiętaj również o odpoczynku i o aktywności fizycznej, która usprawnia krążenie krwi jednocześnie zapobiegając pogłębianiu się schorzenia. Warto dużo spacerować, pływać, a także jeździć na rowerze.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy