Reklama

Domowy sposób na bóle głowy i skurcze

Ból głowy, migreny i skurcze to częste przypadłości, które zdarzają się niemal każdemu z nas. Bez względu na przyczynę, warto jest znać skuteczny sposób na zwalczenie tych dolegliwości. Jednym z najskuteczniejszych, a zarazem najzdrowszych i najmniej inwazyjnych, jest wykorzystanie ciepła i zapachu. Jak zastosować oba czynniki jednocześnie? Najlepiej przygotować ciepłe okłady z poduszki wypełnionej ryżem lub grochem i z dodatkiem olejków eterycznych.

Co jest ci potrzebne, aby przygotować taki okład w domu?


- Bawełniany materiał (ręcznik lub ściereczka, albo zwykły kawałek materiału. Oczywiście możesz wykorzystać bawełnianą poszewkę na poduszkę),

- 4 do 5 szklanek ryżu lub grochu łuskanego,

- olejki eteryczne.

W zależności od zastosowania wykorzystaj jedną z dwóch mieszanek:

- Na ból głowy weź 5 kropli olejku lawendowego i 5 kropli olejku miętowego.

- Na skurcze zastosuj mieszaninę 5 kropli olejku z szałwii, 5 kropli olejku z majeranku, 5 kropli olejku lawendowego.

Jak przygotować poduszki?

Na początek weź szczelnie zamykane torebki strunowe i umieść w nich ryż i mieszankę olejków eterycznych. Torebki zamknij i przesypując ryż w rękach rozprowadź olejki w ryżu. Torebki powinny pozostać zamknięte, położone w ciepłym i suchym miejscu, aż do przygotowania poszewek.

Reklama

Jak wykonać?

Bawełniany, czysty materiał złóż na pół i maszyną do szycia zszyj obie boczne krawędzie i górną do połowy. Teraz wystarczy przekręcić poszewkę na drugą stronę i wsypać ryż do środka poszewki. Zszyj pozostały fragment poszewki i gotowe.

Jak stosować poduszki?

Wystarczy podgrzać poduszkę w kuchence mikrofalowej przez około 30 sekund lub w piekarniku przez około 5 minut i przyłożyć do bolesnego miejsca. Przed przyłożeniem poduszki sprawdź, czy temperatura nie jest zbyt wysoka. Kombinacja ciepła i zapachu olejków eterycznych złagodzi zarówno ból głowy jak i skurcze, w tym nawet skurcze menstruacyjne.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama