Reklama

Działa niczym rasowy zabójca. Kurzajki nie mają szans

Kurzajki to wyjątkowo uporczywa dolegliwość. Bardzo łatwo się nimi zarazić, a przy tym trudno się ich pozbyć. Jednak okazuje się, że istnieje domowy sposób na kurzajki, wystarczy regularnie go stosować, aby skutecznie pozbyć się tego problemu.

Domowy sposób na kurzajki: jaskółcze ziele

To metoda, którą stosowały już nasze babcie i okazuje się, że jako domowy sposób na kurzajki sprawdza się świetnie. Wystarczy zerwać jaskółcze ziele i wcierać w brodawkę soki z rośliny. Ogromnie ważna w tej kuracji jest systematyczność. 

Skuteczność mlecznego soku jaskółczego ziela na kurzajki potwierdzają badania naukowe. Liczne maści i preparaty na brodawki wirusowe zawierają w swoim składzie właśnie to ziele.

Zobacz również: Rodzaje kurzajek

Reklama

Jaskółcze ziele: Co to jest?

Jaskółcze ziele (Chelidonium maius), czyli inaczej glistnik to popularna w naszym klimacie roślina z rodziny makowatych. Można ją spotkać niemal wszędzie. Rośnie na skrajach lasów, w zaroślach, ogrodach, na łąkach, w pobliżu stawów, jezior i rzek.

Jaskółcze ziele ma charakterystyczne żółte kwiaty, które wyrastają na wyprostowanych, owłosionych, rozgałęziających się łodygach. Glistnik ma pierzastosieczne, jasnozielone liście. Jaskółcze ziele kwitnie od maja do października. Glistnik można bardzo łatwo rozpoznać, jeśli złamiemy jego łodygę, zacznie wydzielać jasnopomarańczowy sok, to właśnie ta wydzielina jest stosowana jako domowy sposób na kurzajki.

Zobacz również: Inne zastosowania jaskółczego ziela

Dlaczego jaskółcze ziele działa?

Kurzajki to najczęściej wynik zakażenia skóry wirusem HPV. Ponieważ jaskółcze ziele wykazuje działanie bakteriobójcze i przeciwwirusowe, okazuje się bardzo skutecznym sojusznikiem w walce z brodawkami wywołanymi wirusem.

Zobacz również: Inne metody na kurzajki

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy