Reklama

Reklama

Gorączka i ból mięśni to nie zawsze grypa!

Najczęściej takie objawy są przejawem zwykłej infekcji wirusowej. Ale zdarza się też, że to pierwsze sygnały poważnej choroby zapalnej. Kiedy ją podejrzewać i na jakie dodatkowe symptomy zwrócić uwagę?

Wstęp do półpaśca

Łatwo go pomylić z grypą, bo zanim pojawi się wysypka, mogą wystąpić dolegliwości łudząco do niej podobne - łącznie z łamaniem w kościach i bólem gardła.

Reklama

Czerwona lampka powinna się zapalić, gdy oprócz tych objawów zauważysz nadwrażliwość skóry na dotyk lub ból po jednej stronie ciała.

Półpasiec możesz podejrzewać tylko wtedy, kiedy miałaś kiedyś ospę. Wywołuje go ten sam wirus - po chorobie ukrywa się w komórkach nerwowych. Może się uaktywnić, gdy jesteś osłabiona. 

Oznaka wirusowego zapalenia wątroby (WZW)

Podwyższona temperatura, ciągłe zmęczenie, bóle mięśni, brak apetytu mogą być początkowymi objawami zarażenia wirusami HCV lub HBV, które wywołują zapalenie wątroby. Nie trzeba mieć przy tym zażółconej skóry ani dolegliwości przewodu pokarmowego.

Symptomy paragrypowe szybko mijają, co usypia naszą czujność i pozwala chorobie się rozwijać. WZW warto brać pod uwagę, zwłaszcza jeśli w ciągu ostatnich 4 miesięcy miałaś zabieg medyczny lub kosmetyczny z przekłuwaniem skóry.

By sprawdzić, czy nie doszło do zarażenia, lekarz skieruje cię na badanie przeciwciał we krwi.

***Zobacz także***

Dowiedz się więcej na temat: Gorączka | bóle mięśni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje