Reklama

Reklama

Ile można schudnąć w ciągu tygodnia?

Dwa kilogramy - to optymalna wielkość masy ciała, którą możemy stracić w ciągu tygodnia. Powód? Szybki i duży spadek wagi może pokutować jeszcze szybszym i większym efektem jojo.

- Przestrzegając zasad zdrowej zbilansowanej diety i dodając do tego wysiłek fizyczny możemy spodziewać się około dwóch kilogramów spadku masy ciała w ciągu tygodnia - wyjaśnia dr Lauren Slayton.

Reklama


Taki wynik nie powinien nikogo rozczarować, wręcz przeciwnie. Specjalistka wyjaśnia, że około dwukilogramowa utrata masy ciała jest jak najbardziej optymalna i pozwala na długo zachować smukłą sylwetkę. Oczywiście to ile i jak szybko chudniemy zależy nie tylko od diety i ćwiczeń, ale również od prowadzonego dotąd stylu życia i indywidualnych uwarunkowań.

- Osoby, które mają dużą nadwagę mogą oczekiwać szybkiej i znacznej utraty wagi. Podobnie jak osoby, które radykalnie zmieniły swoje nawyki żywieniowe i poderwały się z kanapy. Z kolei w przypadku osób, które chcą stracić zaledwie kilka kilogramów, są aktywne i stosują umiarkowanie zdrową dietę, spadek masy ciała może być trudniejszy i bardziej rozciągnięty w czasie - wyjaśnia specjalistka.

Nie warto się również zachwycać i dać nabierać na efekty diet oczyszczających. Te mogą być mocnym kopem i motywacją do dalszych działań, ale nie zapewnią trwałych efektów i nie koniecznie wiążą się z utratą tkanki tłuszczowej.

- Osoby, które stosują tzw. diety oczyszczające mogą również mogą cieszyć się z szybkich rezultatów. Ale najczęściej jest to związane z utratą wody, co przekłada się na masę ciała, ale nie jest to równoznaczne ze zmniejszeniem się tkanki tłuszczowej - zauważa dr Slayton.

- Dlatego jeśli zależy nam na skutecznym i przede wszystkim trwałym spadku masy ciała, optymalnie powinniśmy tracić dwa kilogramy. Jeśli marzy nam się szybki i spektakularny efekt diety, możemy być pewni, że utracone kilogramy szybko powrócą - dodaje specjalista. 

Więcej w serwisie:

Dzięki nim schudniesz. Na efekty nie trzeba długo czekać!

Ocet jabłkowy: Sekret idealnej cery gwiazd

Dieta za grosik: Ziemniaki przyspieszają przemianę materii

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje