Reklama

Jak naturalnie i bez antybiotyków wyleczyć anginę?

Angina jest schorzeniem wywoływanym przez paciorkowce. Objawia się przede wszystkim infekcją i bólem gardła. Może ona dopaść ludzi w każdym wieku, jednak najczęściej występuje u dzieci poniżej 13 roku życia. Jak naturalnie pozbyć się anginy?

Miód

Miód jest godnym uwagi produktem niosącym ogromną pomoc przy niemalże każdym rodzaju infekcji. Gdy cierpisz na schorzenia gardła, miód przyniesie Ci niezwykłe korzyści, z powodu jego leczniczych właściwości. O cudownych właściwościach miodu może świadczyć fakt, że nawet współczesna medycyna często go stosuje (np. przy leczeniu ran).

Ocet jabłkowy

Jedną z medycznych właściwości octu jabłkowego jest jego wpływ na leczenie anginy. Jedyne, co musisz zrobić to rozcieńczyć go z gorącą wodą i przepłukać tym roztworem gardło. Ilość stosowania jest sprawą indywidualną, jednak uważamy, że 3 łyżeczki octu rozpuszczone w wodzie są ilością wystarczającą. Możesz jednak, jeśli chcesz zwiększyć ilość mieszanki, łącząc ¼ kubka octu z pół litra wody. Aby ciecz dobrze się połączyła, należy odstawić ją, na co najmniej pół godziny.

Reklama

Witamina C

Także witamina C może pomóc ci zwalczyć przeziębienie z powodu swoich antybakteryjnych, antyzapalnych, kojących i leczniczych efektów. Herbata z cytryną i miodem jest stosowana od wieków i dalej uważa się ją za niezwykle leczniczą.

Papryczki cayenne

Badania dowodzą, że jest ona dobrze przyswajana przez skórę i pomaga w leczeniu zapaleń stawów. Co więcej, jej silny smak może zwalczyć ból gardła, ale najlepiej nie używać jej bezpośrednio. Dlatego lepiej posmarować gardło i węzły chłonne kremem zawierającym kapsaicynę.

Krem możesz stworzyć także sam, mieszając łyżeczkę zmielonej papryczki cayenne z połową kubka oleju kokosowego lub oliwy z oliwek.

Dodatkowa porada, jak zwalczyć anginę

Niektóre badania dowodzą, że olejki zapachowe takie jak lawenda, tymianek, grejpfrut, cytryna, cytronela, szałwia i cynamon mogą zostać użyte do leczenia infekcji gardła. Dodatkowo są w tym działaniu bardzo pomocne. Z powodu ich antybakteryjnego działania, olejki te są pomocne przeciwko leczeniu infekcji bakteryjnych.

W celu zapewnienia sobie szybszej ulgi, wlej 5 kropli olejku zapachowego do garnka z wodą i zagotuj to. Zdejmij z kuchenki, gdy zacznie się gotować i wdychaj opary kilka minut parę razy dziennie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: angina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy