Reklama

Jak oczyścić nerki i usunąć z organizmu toksyny?

Bóle brzucha i pleców, ciemna barwa moczu, nadmierne pragnienie i częste oddawanie moczu w nocy - to najczęstsze objawy świadczące o tym, że z naszymi nerkami dzieje się coś niedobrego. Problemu nie wolno bagatelizować, bo żaden inny organ nie może przejąć funkcji, jakie pełnią w naszym organizmie. Pamiętaj, że pierwszym krokiem do uszkodzenia nerek, a w skrajnych przypadkach do ich całkowitej niewydolności, jest niewłaściwa - bogata w substancje chemiczne i przetworzoną żywność - dieta. W skutecznym oczyszczeniu ich z toksyn może nam pomóc zmiana stylu życia. Oto kilka wskazówek:

Pij więcej wody

Dostarczanie do organizmu większej ilości płynów, w tym przede wszystkim wody, minimalizuje ryzyko odkładania się kamieni nerkowych, które są bezpośrednią przyczyną rozmaitych, często wyjątkowo uporczywych dolegliwości, w tym przede wszystkim zakażenia dróg moczowych, podrażnień, nudności i bólu w okolicy pachwiny. Jeśli tego rodzaju symptomom towarzyszą dreszcze i gorączka, należy możliwie jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Duża ilość płynów wspomaga usuwanie zalegających resztek pokarmu z jelit i wydatnie przyspiesza proces oczyszczania z toksyn całego organizmu, co z kolei przekłada się pozytywnie na kondycję całego ciała.

Reklama

Zastosuj trzydniowy plan oczyszczający

Wspierająca proces oczyszczania nerek detoksykacja organizmu powinna trwać minimum trzy dni. Lekarze zwracają uwagę, że powinniśmy w tym czasie zadbać o regularność przyjmowanych pokarmów i wprowadzić do naszej diety dużą ilość warzyw i owoców, takich jak jabłka czy arbuzy oraz solidną porcję płynów, w tym zwłaszcza wody, ziołowych herbat oraz naturalnych soków owocowych.

Zadbaj o równowagę elektrolitową

Picie dużej ilości wody może doprowadzić do wypłukania z organizmu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania elektrolitów. Aby uniknąć tego problemu, warto sięgnąć po bulion sporządzony na bazie bukietu warzyw: marchwi, selera, buraków, cebuli i słodkich ziemniaków. Nie tylko rozgrzeje organizm od środka, ale jednocześnie zadba o równowagę elektrolitową.

Kilka kropli soku z cytryny nie zaszkodzi

Chcesz wzmocnić skuteczność procesu detoksykacji organizmu? Dodaj do wody mineralnej kilka kropli soku z cytryny.

Ten wyjątkowo zdrowy owoc stanowi nie tylko bogate źródło witaminy C, ale jednocześnie pomaga rozbić odkładające się w nerkach kamienie. W zimie świetnie sprawdzi się filiżanka gorącej wody z wyciśniętym sokiem z połówki cytryny. Nie dość, że dostarczy solidnej porcji witamin, to jeszcze rozgrzeje organizm.

Sięgnij po arbuza

Lista zdrowotnych właściwości arbuza jest długa. Przede wszystkim zawiera prawie 90 procent wody i tym samym wzmacnia proces detoksykacji organizmu. Ponadto wyjątkowo dobroczynnie wpływa na nasze jelita, usuwając z nich zalegające resztki jedzenia. Co więcej, wykazując działanie moczopędne, sprawia, że nadmiar wody znajdujący się w organizmie jest wydalany wraz z toksynami, a stanowiąc bogate źródło potasu obniża ciśnienie krwi.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy