Reklama

Jak poprawić pracę mózgu? Naturalne sposoby

Czy wiesz, że w prosty sposób możesz poprawić pracę swojego mózgu, a tym samym zwiększyć kreatywność, koncentrację i pamięć? Z pewnością przyda ci się to, jeśli pracujesz umysłowo. Zrobisz to dzięki w pełni naturalnym metodom oraz produktom, którym udowodniono pozytywny wpływ na pracę mózgu. Oto one.

Jedz produkty bogate w apigeninę

Substancją, która doskonale wpływa na pracę naszego mózgu oraz poprawia pamięć, jest apigenina. Wykazano, że stymuluje ona pracę neuronów, a także poprawia pamięć i koncentrację. Znajdziemy ją w wielu popularnych produktach, które warto uwzględnić w swojej diecie, między innymi:

- jabłkach, winogronach, wiśniach;

- ziołach (szczególnie w oregano, bazylii i majeranku);

- cebuli, pomidorach, pietruszce, fasoli;

- herbacie.

Soja

Soja zawiera substancje odpowiedzialne za prawidłową pracę neuronów. Regularnie jedzone produkty sojowe poprawiają ogólne funkcjonowanie mózgu oraz wzmacniają pamięć.

Reklama

Żeń-szeń

Żeń-szeń to jeden z najpopularniejszych naturalnych produktów wykorzystywanych w medycynie niekonwencjonalnej. Ma dobroczynny wpływ na cały organizm, ale szczególnie na nasz mózg i układ nerwowy. Regularnie stosowany zmniejsza napięcie nerwowe, zwiększa wydajność umysłową, poprawia pamięć oraz nastrój. Kupisz go w naturalnej postaci, a także w formie kapsułek.

Ashwaganda

Ashwaganda szczególną popularnością cieszy się w medycynie indyjskiej. Wykazuje wiele właściwości cennych dla naszego zdrowia oraz kondycji psycho-fizycznej. Udowodniono, że regularnie stosowana zmniejsza stres, poprawia ogólną pracę mózgu, a także doskonale pobudza. Wystarczą dwie łyżeczki ashwagandy w proszku, żeby dostarczyć organizmowi solidną dawkę energii. Zastąpi ona kawę.

Zielona herbata

Ten popularny napój nie tylko pomoże nam schudnąć, ale także poprawi funkcjonowanie mózgu. Udowodniły to badania naukowców ze szwajcarskiego Uniwersytetu w Bazylei. Wykazali oni, że wyciąg z zielonej herbaty korzystnie wpływa na wydajność połączeń między poszczególnymi regionami mózgu. W konsekwencji poprawia nasze zdolności poznawcze. Wystarczy jedynie pić regularnie zieloną herbatę.

Kurkuma

Kurkuma to kolejna superprzyprawa, która fenomenalnie wpływa na nasze zdrowie. Wspiera również pracę mózgu poprzez pobudzanie naczyń krwionośnych do pracy. Lekarze zalecają stosować ją w chorobie Parkinsona lub Alzheimera. Ponadto, kurkuma wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne.

Ćwicz mózg

By utrzymać mózg w dobrej kondycji, warto go również ćwiczyć. Jak? Rozwiązywać łamigłówki, ucząc się języków obcych po prostu dużo czytając. Wysiłek umysłowy poprawia nasze myślenie i zwiększa kreatywność.

Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej

By nasz mózg prawidłowo pracował, musimy pamiętać, by dostarczać mu tlenu. Najlepiej poprzez regularną aktywność fizyczną. Wystarczy poświęcić pół godziny dziennie na jogging, intensywny spacer lub basen. Poczujesz się lepiej fizycznie, a umysł będzie pracował wydajniej.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama