Reklama

Jak poprawić wygląd biustu?

Po urodzeniu dziecka może się zmienić kształt i rozmiar piersi. Trzeba od razu pomyśleć o dobrym staniku, aby nie dopuścić do rozciągnięcia się tzw. więzadeł Coopera.

"Jestem młodą mamą. W ciąży przybyło mi sporo  w biodrach i biuście. Myślałam, że jak skończę karmić maluszka, piersi wrócą do dawnej formy, ale utraciły  jędrność. Jak poprawić ich wygląd?". Ania, 29 lat, Gdynia

Prawidłowo dobrany biustonosz zapobiega rozciąganiu się biustu

Po urodzeniu dziecka może się zmienić kształt i rozmiar piersi. Trzeba od razu pomyśleć o dobrym staniku, aby nie dopuścić do rozciągnięcia się tzw. więzadeł Coopera, odpowiedzialnych za elastyczność piersi. Naszym najczęstszym błędem jest kupowanie staników zbyt luźnych pod biustem. Tymczasem dobrze dopasowany obwód biustonosza odpowiada aż w 80 proc. za utrzymanie biustu! Nie osiągniemy efektu uniesienia wyłącznie regulacją ramiączek. Dlatego warto wybrać się do profesjonalisty, który dobierze odpowiedni biustonosz.

Reklama

Dla małych piersi idealne są modele typu push-up z dodatkowym wypełnieniem z pianki. Unoszą one i zaokrąglają biust. Na duże piersi doskonale sprawdzi się krój typu full cup lub half cup. Przy obfitym biuście wybieramy biustonosze z fiszbinami, z szerokimi ramiączkami i szerokim pasem obwodu. Dodatkowo możemy wkładać stanik na noc, ale miękki i bezfiszbinowy. Paniom, które po ciąży zaczynają ćwiczyć, polecam profesjonalne biustonosze sportowe.

Anna Zawada - brafiterka

Intensywne ujędrnianie zaczynamy po zakończeniu karmienia piersią

Podczas ciąży skóra na piersiach często ulega rozciągnięciu, staje się też podatna na rozstępy. Od początku warto stosować preparaty zwiększające jej elastyczność, np. z olejem arganowym. Po porodzie pomogą nam ujędrniające hydromasaże ciepłą i chłodną wodą. Po zakończeniu karmienia włączamy do kuracji peeling (raz na dwa tygodnie) do wrażliwej skóry, np. na bazie zmielonych ziaren moreli. Rano i wieczorem należy ruchami liftingującymi (zagarniającymi do góry) wmasować preparat ujędrniający. Jeśli skóra piersi po ciąży stała się wiotka, a piersi zmniejszyły rozmiar, pomóc może kuracja w ampułkach. Efekt domowej pielęgnacji wzmocnią uelastyczniające oraz liftingujące skórę piersi zabiegi w salonie kosmetycznym: modelująca maska gipsowa, alginatowa lub piankowa. Najtrwalsze efekty przyniesie seria 8-10 zabiegów z peelingiem, serum i maską.

Agnieszka Bieńkowska - kosmetolog

Ładny kształt i sprężystość mogą przywrócić zabiegi medycyny estetycznej

Wybór metody zależy od kondycji biustu. Jeśli po ciąży i karmieniu biust opadł, stracił objętość i brak mu jędrności, trwały efekt da wymodelowanie piersi komórkami tłuszczowymi pacjentki. Lekarz przeszczepia je (w znieczuleniu miejscowym) po odessaniu nadmiaru tłuszczu, np. z bioder, podczas tej samej sesji. Ułatwia to urządzenie do liposukcji wodnej, Body Jet. Na zabieg decydują się kobiety, które w czasie ciąży przytyły i chcą zarazem wyszczuplić sylwetkę i poprawić biust. Nowym sposobem na ujędrnienie i uniesienie lekko opadniętych piersi jest lifting metodą nici PDO i Happy Lift. By uzyskać efekt uniesienia, lekarz jakby obszywa piersi. Cienkie nici są wprowadzane podskórnie od dolnej części piersi, tworząc niewidzialną siatkę, kształtującą biust (od 4000 zł). Rozpuszczają się po kilku miesiącach i silnie rewitalizują skórę. Jeśli skóra na piersiach jest wiotka, ale biust nie wymaga wypełnienia i uniesienia, pomoże mezoterapia (od 2000 zł). Zabieg polega na ostrzykiwaniu biustu ujędrniającymi składnikami, m.in. witaminami i kwasem hialuronowym.

dr n. med. Elżbieta Radzikowska - lekarz

Opracowanie: Jolanta Markowska-Grodecka


Olivia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy