Reklama

Jak poradzić sobie ze swędzeniem oczu?

Swędzenie oka jest problemem większości z nas. Powodem swędzących oczu jest suche powietrze, klimatyzacja, stosowanie kosmetyków, długie godziny przed komputerem i alergie. Oczy są jednym z najważniejszych zmysłów człowieka i powinniśmy dbać, aby były sprawne i zdrowe. Istnieje wiele produktów dostępnych na rynku, które leczą swędzenie oczu, jednak zawsze istnieje alternatywna, naturalna metoda. Środki naturalne nie mają ubocznego działania i są łatwo dostępne.

Ogórki

Ogórki zmniejszają obrzęk, łagodzą stan zapalny i przynoszą ulgę. Są również bardzo łatwe w użyciu, wystarczy pokroić świeżego ogórka na plastry i przyłożyć do oczu na dziesięć do piętnastu minut. Czynność możemy powtarzać od czterech do pięciu razy w ciągu dnia, aby szybko pozbyć się stanu zapalnego.

Woda różana

Kojące właściwości chłodzące czynią wodę różaną idealnym składnikiem, aby dodać go do codziennej pielęgnacji. Woda różana pomaga w zmniejszeniu stanu zapalnego i przynosi natychmiastową ulgę. Można użyć również kropli różanych, które powinno się stosować codziennie, wpuszczając do oczu po kilka kropelek płynu.

Reklama

Zielona herbata

Posiada składniki działające przeciwzapalnie i kojąco. Dwie torebki zielonej herbaty należy zaparzyć i wystudzić. Chłodnym płynem przemywać swędzące oczy dwa razy dziennie.

Zimne kompresy

Jeśli problem swędzących oczu jest bardzo uporczywy, szybką ulgę przyniesie nam zimny kompres. Wszystko czego potrzebujesz to lodowata woda i bawełniane ściereczki. Zanurzamy czysty materiał w wodzie i przykładamy do oczu na około dziesięć minut. Czynność powtarzamy cztery do pięciu razy w ciągu dnia.

Aloes

Aloes znany jest ze swoich antybakteryjnych i nawilżających właściwości. Można go używać jako lekarstwo na swędzące oczy, przyjemnie i delikatnie łagodzi zaczerwienienia i zmniejsza stany zapalne. Wszystko czego potrzebujesz to trochę soku z aloesu do przemywania oczu, dwa lub trzy razy na dzień.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: choroby oczu | oczy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy