Reklama

Jak pozbyć się włókniaka domowym sposobem?

Kurzajki i włókniaki mogą być denerwujące. Nie tylko są nieatrakcyjne, ale łatwo pomylić je z guzami złośliwymi. Na szczęście włókniaki to łagodne guzy pojawiające się na skórze. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, w jaki sposób je usunąć.

Włókniaki mogą pojawiać się praktycznie wszędzie na naszym ciele. Najczęściej występują jednak w jamie ustnej, na stopach, powiekach, nosie oraz na jajnikach. Na zewnątrz naszego ciała włókniaki występują najczęściej w miejscach narażonych na urazy. Najwięcej włókniaków pojawia się na podeszwach stóp. Mogą mieć bardzo różny rozmiar oraz kształt. Włókniaki mogą być twarde lub miękkie. Włókniaki miękkie są zbudowane z komórek skóry. Czasami bliznowce bierze się za włókniaki. Włókniaki twarde są zbudowane z tkanki łącznej. W większości przypadków włókniak powstaje z tkanki bliznowatej po urazie lub zranieniu.

Reklama

Kiedy kurzajki stają się problematyczne?

Czasami włókniaki mogą być mylone ze zwykłymi kurzajkami, które powstają na powierzchni skóry w skutek działania wirusa. Kurzajkami można się zarazić poprzez bezpośredni kontakt skóra do skóry. Innym sposobem jest używanie gąbki lub ręcznika, z którym wcześniej miał kontakt ktoś, posiadający kurzajki.

Badanie lekarskie

Jeśli wydaje ci się, że masz włókniaka, powinieneś najpierw skonsultować się ze specjalistą, który potwierdzi, że guz, z którym masz do czynienia nie jest złośliwy. Musisz się także upewnić, że włókniak nie objął swym zasięgiem mięśnia, naczyń krwionośnych ani kości znajdujących się w pobliżu.

Usuwanie włókniaka

Na szczęście łatwo można pozbyć się włókniaka przy pomocy octu jabłkowego. Ocet ten posiada mnóstwo korzystnych dla zdrowia właściwości, które pomogą uwolnić naszą skórę od włókniaków. Najlepiej jest usuwać włókniaki zimą. Chłodne powietrze oraz słabe światło stanowią optymalne warunki do pozbywania się włókniaków.

Aby pozbyć się włókniaka zwyczajnie zamocz bawełniany wacik w occie jabłkowym. Odciśnij nadmiar płynu. Połóż wacik na włókniaku i zabezpiecz go bandażem lub plastrem, aby się nie przemieścił (używaj plastrów przeznaczonych do skóry! W przeciwnym razie możesz jeszcze pogorszyć sytuację). Poczekaj 15 minut. Usuń wacik i zetrzyj ze skóry nadmiar octu.

Powtarzaj tę czynność trzy razy dziennie. Potrzeba od kilku dni do kilku tygodni, aby włókniak odpadł. Najpierw zaobserwujesz zapewne, że na skórze tworzy się strupek. Kiedy go zauważysz, możesz przerwać stosowanie octu jabłkowego. Pozwól, aby strupek odpadł naturalnie. Pod strupkiem może ukazać się niewielka blizna. Jednak, jeśli włókniak nie sięgał głęboko, możliwe, że nie będzie żadnej blizny.

Smaruj miejsce po włókniaku grubą warstwą treściwego kremu z SPF, co najmniej 15, aby uchronić wrażliwą skórę przed promieniami słonecznymi oraz suchym powietrzem. Stosuj masło kakaowe, aby przyśpieszyć znikanie blizny.

Nie potrzebujesz kosztownych kuracji, aby mieć nieskazitelną skórę. Wystarczą domowe sposoby, które są nie tylko tanie, ale również całkowicie naturalne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kurzajki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy