Reklama

Jak pozbyć się wydzieliny z płuc syropem domowej roboty?

Prawidłowe funkcjonowanie płuc jest niezbędne w procesie oddychania. W płucach znajduje się śluz, który ma za zadanie ochronę tych ważnych organów przed uszkodzeniem szkodliwych cząsteczek, takich jak kurz i zanieczyszczenia. Jest on produkowany w błonie śluzowej wyściełającej oskrzela. Kiedy do płuc dostaną się niepożądane cząsteczki, flegma zwalcza je i wydala w postaci kaszlu.

Objawy zapalenia oskrzeli i przeziębienia

Zapalenie oskrzeli to choroba mogąca przejawiać się na wiele sposobów. W jej przebiegu często pojawia się kaszel ze śluzem zabarwionym na zielono. Ponadto mogą wystąpić duszności i ból gardła. Jeśli leczenie nie zostanie odpowiednio szybko wdrożone, zapalenie oskrzeli może być niebezpieczne i prowadzić do bardziej poważnych chorób. Kolejną chorobą, w której występuje nadmiar śluzu w płucach, jest przeziębienie. Istnieje wiele sposobów na leczenie tego stanu: leki, inhalacje, a także niektóre produkty żywnościowe. Domowej roboty syrop, jaki chcemy polecić, jest nie tylko skuteczny, ale także nie powoduje żadnych działań niepożądanych. Warto poznać najskuteczniejszy i jednocześnie najbezpieczniejszy lek na usunięcie śluzu z płuc.

Reklama

Syrop domowej roboty ułatwiający usunięcie nadmiaru śluzu z płuc

Do przyrządzenia syropu potrzebne będą następujące składniki:

1 szklanka organicznego syropu klonowego,

250 ml przefiltrowanej wody,

1 pokrojona w plasterki cytryna,

1 łyżka siemienia lnianego,

1 łyżka szałwii,

1 łyżeczka prawoślazu lekarskiego.

W małym garnku mieszamy wodę z syropem klonowym. Podgrzewamy na średnim ogniu przez 10 minut, a następnie dodajemy pozostałe składniki. Zmniejszamy ogień i podgrzewamy kolejne 15 minut.

Stosowanie:

Uzyskaną miksturę należy przechowywać w lodówce i zażywać 1 łyżkę 3 razy dziennie. Stosujemy, aż do uzyskania oczekiwanych rezultatów.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy