Reklama

Jak się pozbyć grzybicy stóp? Domowe sposoby

Zakażenie grzybicze stóp objawia się najczęściej swędzeniem, łuszczącą lub piekącą skórą, a także przebarwieniami tworzącymi się na paznokciach. Przychylne środowisko dla powstawania dolegliwości tworzą przede wszystkim ciężkie buty. Jak łagodzić objawy i przeciwdziałać tworzeniu się grzybicy stóp? Podstawowa zasada jest banalna w przekazie: im szybciej zareagujesz, tym lepiej. W walce z wstydliwym problemem pomogą ci naturalne sposoby. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.

Skrobia kukurydziana a grzybica stóp

Zawarta w mące kukurydzianej skrobia pochłania wilgoć zdecydowanie lepiej niż inne środki. Co ciekawe, jeśli poddasz skrobię kukurydzianą procesowi obróbki termicznej, to zadziała jeszcze skuteczniej. Jak ją wykorzystać? Najprostszym rozwiązaniem jest wsypanie skrobi ziemniaczanej do skarpetek, aby pochłaniała wilgoć i przykry zapach. Po powrocie do domu wystarczy skrobię ziemniaczaną spłukać ze skóry, a skarpetki wyprać.

Co ci będzie potrzebne?

- 1/2 szklanki mąki kukurydzianej

- ciepła woda

- mydło

- czysty ręcznik

- piekarnik

Reklama

Sposób przygotowania:

Rozgrzej piekarnik do 200 stopni Celsjusza. Wysyp mąkę na talerz, wstaw do piekarnika i zapiekaj przez kilka minut - aż przybierze brązowy kolor. Uważaj, aby mąka się nie przypaliła.

Wetrzyj mąkę w stopy i pozostaw na 5-10 minut, następnie wytrzyj stopy czystym ręcznikiem. Po zabiegu umyj ręce ciepłą wodą i mydłem. Jeśli nie masz pod ręką piekarnika, to wykorzystaj płytę kuchenną. Podgrzewaj mąkę na patelni stale mieszając. Kontroluj, aby się nie przypaliła.

Nadtlenek wodoru a grzybica stóp

Woda utleniona skutecznie zabija bakterie i grzyby, dlatego możesz z powodzeniem jej użyć do likwidacji grzybicy, która jest główną przyczyną powstawania stopy sportowca. Pamiętaj tylko, że moczenie stóp w wodzie utlenionej może spowodować pieczenie - zwłaszcza, gdy masz popękaną skórę.

Potrzebne będą:

- Kubek 3-procentowej wody utlenionej

- 3 litry wody destylowanej

Wskazówki:

Zmieszaj wodę utlenioną z letnią wodą destylowaną i mocz stopy codziennie rano i wieczorem przez 20-30 minut aż do momentu zlikwidowania infekcji. Następnie pozwól, aby stopy same wyschły. Upewnij się, że używasz 3-procentowej wody utlenionej. Bardziej skoncentrowany roztwór nie przyspieszy procesu leczenia, może natomiast podrażnić skórę.

Oliwa z oliwek i oregano a grzybica stóp

Olejek z oregano wykazuje właściwości antyseptyczne, odkażające, przeciwgrzybiczne, antybakteryjne, antywirusowe i przeciwbólowe. Jak go użyć? Zmieszaj dwie krople olejku z oregano z łyżeczką oliwy z oliwek. Nakładaj codziennie na zmienione chorobowo miejsca nie dłużej niż przez trzy tygodnie.

Ocet jabłkowy a grzybica stóp

Ocet jabłkowy zabezpieczy paznokcie przed rozprzestrzenianiem się grzyba. W połączeniu z wodą może być jednak stosowany tylko jako wspomaganie leczenia, a nie samo leczenie. Jak go wykorzystać? Mocz stopy lub dłonie przez 15-20 minut w miksturze przygotowanej z ciepłej wody i octu jabłkowego zmieszanych w równych proporcjach. Po tym czasie dokładnie wytrzyj paznokcie i kończyny. Możesz też wysuszyć dokładnie paznokcie suszarką do włosów.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy