Reklama

Jak skutecznie przeprowadzić detoksykacje organizmu?

Możesz do niej podejść na kilka sposobów. Najlepiej aby detoksykacja była przeprowadzona na przestrzeni kilku tygodni odpoczynku, zdrowego jedzenia, protokołu eliminacji i wspomagających detoks ziół, tak jak robi się to w tradycyjnej praktyce ajurwedyjskiej. Jednak kto miałby na to wszystko czas? Aby przeprowadzić skuteczne oczyszczenie organizmu, musisz wiedzieć czego się spodziewać i jak się przygotować. Oto kilka wskazówek jak tego dokonać.

Wybierz odpowiedni czas

Jeśli jesteś chora, nie zaczynaj detoksykacji chyba, że będzie ona przeprowadzona pod kontrolą wykwalifikowanego lekarza. Dobrym czasem na detoks nie jest także moment kiedy przygotowujesz się do wzięcia udziału w sportowym wydarzeniu lub jesteś w ciąży. Według tradycji detoksykacja przeprowadzana była na jesień, w dzień równonocy wiosennej lub raz o każdej porze roku.

Zaplanuj detoks z wyprzedzeniem

Najprawdopodobniej będziesz modyfikowała swoją dietę, dlatego postaraj się kupić wszystko co będzie ci potrzebne tak abyś miała to pod ręką. Jeśli detoks zaplanowałaś na tydzień kiedy będziesz chodzić do pracy to przygotuj wszystkie posiłki wcześniej tak abyś nie musiała myśleć co masz zjeść w kolejnych dniach.

Reklama

Skoryguj swój grafik ćwiczeń

Twój poziom energii podczas oczyszczania organizmu może się zmienić przez co wykonywanie niektórych cięższych ćwiczeń może okazać się trudne. Przygotuj się na zmniejszenie intensywności swoich treningów.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy