Reklama

Jak szybko i skutecznie wyleczyć anginę domowymi sposobami?

Angina jest  chorobą  bakteryjną, która występuje najczęściej u dzieci. Jest wywoływana przez bakterie Streptococcus pyogenes i jej najczęstszym objawem  jest ostry stan zapalny i ból gardła. Zazwyczaj leczenie anginy obejmuje antybiotykoterapię, ale w tym artykule dowiesz się o kilku naturalnych środkach, które mogą pomóc zwalczać  bakterie i pozbyć się zapalenia gardła w prosty i szybki sposób. Oto najskuteczniejsze,  naturalne środki  na anginę

Miód

Ze względu na silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, miód jest skutecznym sposobem leczenia bólu, zapalenia i infekcji gardła. Ponieważ jego właściwości szybko zwalczają  bakterie, to miód jest idealnym środkiem do walki z anginą. Pomieszaj jedną łyżkę miodu z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. Mieszankę ssij małymi porcjami przez cały dzień.

Witamina C (cytryna)

Witamina C ma silne właściwości antybakteryjne, które skutecznie leczy zakażenia bakteryjne i łagodzi ból gardła. Najlepszym i jednocześnie w pełni naturalnym źródłem witaminy C jest cytryna. W trakcie choroby dodawaj ją w sporych ilościach do herbaty. Możesz również dodawać miód, ale pamiętaj, że herbata powinna być wówczas lekko przestudzona. Odważni mogą spróbować ssać przez kilka minut plasterek cytryny, co daje szybką ulgę w bólu gardła.

Reklama

Olejki eteryczne

Jeśli chodzi o leczenie anginy, olejki eteryczne również mogą okazać się bardzo użyteczne. Aby przygotować domowy  preparat  na anginę, możesz użyć olejku grejpfrutowego, cytrynowego, tymiankowego, olejku z trawy cytrynowej, olejku cynamonowego, lub olejku lawendowego.

Wystarczy dodać kilka kropli wybranego olejku do dużej miski z dobrze ciepłą wodą. Następnie pochyl głowę nad naczyniem, przykryj ją ręcznikiem i wykonuj głębokie  wdechy z pary. Parówkę wykonuj przez 10 do 15 minut. Zabieg można powtórzyć kilka razy dziennie.

Ocet jabłkowy

Jednym z najbardziej skutecznych naturalnych środków do zwalczania zakażeń bakteryjnych jest ocet jabłkowy. Ten rodzaj octu ma wiele zastosowań i korzyści zdrowotnych,  a leczenie anginy jest jednym z nich. Dodaj trzy łyżki octu jabłkowego do szklanki ciepłej wody i dobrze wymieszaj. Płucz gardło tym roztworem, a  wkrótce zauważysz znaczną poprawę.

Pieprz Cayenne

Ostatnim, ale nie najmniej skutecznym preparatem do walki  z anginą jest pieprz cayenne. Pomieszaj ½ szklanki oleju kokosowego lub oliwy z oliwek z  łyżeczką pieprzu cayenne w proszku. Natrzyj szyję taką mieszanką, owiń ciepłym ręcznikiem i pozostaw na kilka minut. Możesz również próbować ssać taką mieszankę, jednak jest ona bardzo ostra, więc nie wszyscy będą w stanie stosować ją w ten sposób.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: angina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy