Jak usunąć kurzajki?
Kiedy widzisz kurzajkę, to najprawdopodobniej pierwszą myślą, jaka pojawia ci się w głowie, jest jak się jej pozbyć. Dla większości osób pierwszym wyborem jest usunięcie jej w jednej z klinik dermatologicznych. Oczywiście jest to dobry sposób, jednak także kosztowny, a więc nie dla osób z ograniczonym budżetem. Dobra wiadomość jest taka, że są tańsze i naturalne metody, które są równie skuteczne.
Ekstrakt z ząbków czosnku idealnie nadaje się do usuwania kurzajek. Przekrój ząbek czosnku na dwie połówki. Jedną z nich przetrzyj kurzajkę, tak aby pozostało na niej, jak najwięcej soku. Następnie przyklej drugą połówkę taśmą do kurzajki i pozostaw ją na noc.
Mniszek lekarski
Łodygi, korzenie i liście mniszka lekarskiego cieszą się sporą skutecznością w usuwaniu kurzajek. Biała, lepka żywica, którą można z niego pozyskać powinna być nakładana bezpośrednio na kurzajki, które stopniowo będą znikać.
Banan może skutecznie zmiękczyć kurzajki. Wystarczy, że zaaplikujesz miąższ banana na kurzajkę i pozostawisz go przez 10 minut, a następnie usuniesz martwy naskórek pumeksem. Teraz nałóż olejek z drzewa herbacianego i przymocuj skórkę banana bandażem. Wymień ją, kiedy wyschnie.
Bazylia
Jeśli używasz bazylii do gotowania, to możesz użyć jej także do pozbycia się kurzajek. Zawiera ona związki przeciwwirusowe, które zabijają wirusy odpowiedzialne za powstawanie kurzajek. Wszystko, co musisz zrobić, to poszatkować kilka liści bazylii i pokryć nimi kurzajki, a następnie zakleić dane miejsce plastrem. Jeśli tego potrzebujesz, to zabieg możesz powtórzyć.
Może wydawać się to odrobinę dziwne, jednak naprawdę działa. Wystarczy, że zakleisz kurzajkę taśmą klejącą i pozostawisz tak na kilka dni. Następnie powoli ją usuń. Namocz kurzajkę i usuń jej pozostałości. W tym momencie powinna być ona już zmiękczona.
Sok ananasowy
Kwasowość soku ananasowego jest głównym czynnikiem, dla którego jest on idealny do usuwania kurzajek. Wystarczy namoczyć kurzajkę w świeżym soku ananasowym przez około 5 minut. Następnie osusz ją ręcznikiem. Zabieg możesz powtórzyć, jeśli skóra nie jest zbyt wrażliwa.