Jak złagodzić objawy choroby wrzodowej? Naturalne metody
Wrzody trawienne to według statystyk problem co piątego Polaka. Przypadłość ta jest bardzo dokuczliwa i często utrudnia normalne odżywianie się. Wrzody bolą i powodują nieprzyjemne dolegliwości. Można z nimi walczyć stosując odpowiednią dietę oraz regularnie przyjmując leki łagodzące pieczenie, zgagę i ból w żołądku lub dwunastnicy. Ulgę przyniosą również naturalne metody, które stosowały jeszcze nasze babcie. Przedstawiamy kilka naprawdę skutecznych.
Napar z rumianku znany jest z łagodzenia wielu dolegliwości układu pokarmowego. Przynosi ulgę w nudnościach, zgadze i niestrawności. Pomaga również oczyścić jelita ze zbędnych produktów przemiany materii. Przy chorobie wrzodowej zaleca się pić dwie szklanki naparu codziennie.
Napar z siemienia lnianego
Natomiast napar z siemienia lnianego wpływa ochronnie na układ pokarmowy. Dzięki obecności nienasyconych kwasów tłuszczowych zapobiega powstawaniu stanów zapalnych w organizmie i poprawia jego odporność. Ponadto, obniża poziom cukru i lipidów we krwi. By przygotować napar, wystarczy zalać wrzątkiem łyżeczkę suszonego siemienia. Herbatkę należy pić dwa razy dziennie.
Miód to jeden z najlepszych antybakteryjnych naturalnych produktów. Dostarcza organizmowi solidnej dawki witamin i minerałów. Świetnie działa na układ pokarmowy i skórę. Łagodzi zgagę, niestrawność i poprawia trawienie. W dolegliwościach związanych z wrzodami żołądka ulgę przyniesie regularne picie ciepłej wody z miodem. Do kubka wody wystarczy dodać dwie łyżki naturalnego miodu i napój gotowy.
Napój aloesowy
Z kolei aloes ma działanie łagodzące i wspomagające trawienie. Napój aloesowy wspomoże walkę z wrzodami i dwunastnicy. Wystarczy pić jedną szklankę dziennie, by szybko odczuć pozytywne efekty.
W łagodzeniu objawów choroby wrzodowej sprawdzą się również soki przygotowane z warzyw i owoców. Oto nasze trzy propozycje.
Sok z marchwi
Marchew to warzywo o wielu właściwościach alkalicznych, dlatego powinno znaleźć się w każdej diecie. Badania wykazały, że regularnie jedzona marchew przyczynia się do neutralizacji kwasu żołądkowego i łagodzi dolegliwości związane z wrzodami. Ponadto, wzmacnia mikroflorę bakteryjną jelit.
Sok z ziemniaka
Sok z ziemniaka jest obecnie jednym z najbardziej skutecznych naturalnych preparatów leczenia choroby wrzodowej. To dlatego, że wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Wystarczy pić jedną szklankę soku co drugi dzień, by odczuć pożądane efekty jego działania.
Sok z selera naciowego
Seler naciowy to bomba witaminowa. Znajdziemy w nim spore ilości witamin A, B oraz C. Seler naciowy doskonale wpływa na przemianę materii i na pracę żołądka. Codziennie pity sok z tego warzywa złagodzi pieczenie i ból spowodowany wrzodami.