Reklama

Jakie są korzyści wynikające z biegania dwa razy w tygodniu?

Codzienne bieganie dla wielu ludzi nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Warto jednak wiedzieć, że jest to jedno z najbardziej pożytecznych ćwiczeń dla naszego organizmu. Pobudza ono pracę wielu narządów, pomaga nam utrzymać zdrowie i dobrą kondycję. Chcieliśmy skorzystać tej okazji i przedstawić wam kilka dobrych argumentów, które być może zachęcą was do biegania przynajmniej dwa razy w tygodniu. Dzięki temu wysiłkowi powinniście utrzymać dobry stan zdrowia. Tylko niektórymi, z wspominanych już korzyści, są:

Chroni przed chorobami kości i serca

Specjalistyczne badania pokazały, że bieganie co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu, może przedłużyć nasze życie. Przyczynia się ono do poprawy zdrowia kości, gdyż zapobiega utracie masy kostnej. Pomaga również skutecznie kontrolować ciśnienie krwi, wspiera zdrowie naczyń krwionośnych i znacząco zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób serca.

Pomaga utrzymać idealną wagę

Bieganie uaktywnia praktycznie całe nasze ciało. Jest niezwykle ważne, jeśli chcemy utrzymać odpowiednią wagę. Ćwiczenie to pomaga również wyrzeźbić mięśnie nóg i pośladków.

Przynosi radość i spokój ducha

Każdy, kto bierze udział w wyścigach, aktywnie uprawia jakiś sport lub po prostu regularnie angażuje się w ćwiczenia fizyczne powie wam jedno - wysiłek jest najlepszym sposobem na chwilowe zapomnienie o dręczących nas problemach. Przynosi on poczucie satysfakcji i spokoju. Bieganie może również sprawić, że poczujemy się szczęśliwi (zwłaszcza po jakimś przykrym wydarzeniu lub podczas stanów depresyjnych).

Reklama

Podczas biegu często doświadczamy nagłego przypływu dobrego samopoczucia. Aktywuje ono bowiem związki chemiczne zwane endorfinami, które odpowiedzialne są za odczuwanie radości.

Pomaga rozwijać naszą kreatywność

Liczne badania potwierdziły, że bieganie działa stymulująco na ludzki mózg. Stymuluje ono pracę układu oddechowego, znacząco zwiększając przepływ krwi w mózgu. Dzięki temu zjawisku uczymy się szybciej, łatwiej zapamiętujemy fakty i jesteśmy bardziej kreatywni - nasza wyobraźnia działa sprawnie i skutecznie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy