Reklama

Reklama

Jogurt waniliowy - przekąska, która rozwesela

Nie jest tajemnicą, że jedzenie wpływa na nasze samopoczucie. Naukowcy w swojej dociekliwości sprawdzają, które produkty mają na nasze samopoczucie wpływ negatywny, a które działają jak balsam dla duszy. Z badań wynika, że taką przekąską jest jogurt waniliowy.

Specjaliści z Food & Biobased Research zdecydowali się na bardzo szczegółowe badania, które miały wskazać, który smak jogurtów ma największy wpływ na nasze samopoczucie. Okazało się, że najbardziej pozytywny wpływ na nasze samopoczucie ma jogurt waniliowy.

- Byliśmy zaskoczeni, że za sprawą badania, które mierzy poziom emocji, możemy również uzyskać informacje na temat poszczególnych produktów. Myślę, że to badanie jest ciekawe nie tylko z punktu widzenia konsumentów, ale również może okazać się cenną informacją dla producentów - wyjaśnił autor badania dr Jozina Mojet z holenderskiego Food & Biobased Research.

Reklama

Jak wskazuje dietetyk Shira Lenchewski, dla niej wyniki tego badania nie są całkowitym zaskoczeniem. Przyznaje, że niektóre zapachu mają wpływ na poprawę nastroju, a wanilia jest jednym z bardziej znaczących stymulantów.

 - Wanilia nie tylko pachnie wystarczająco dobrze, że mamy ochotę ją zjeść, ale jest również aromatem kojarzonym z takimi przyjemnościami jak lody, ciasteczka. Niektórzy naukowcy twierdzą nawet, że wanilia swoim aromatem jest zbliżona do zapachu mleka matki, dlatego też badacze wskazali, że działa uspokajająco i relaksująco - zauważa prof. Tim Jacobs z Cardiff University School of Biosciences, specjalizujący się w badaniu zapachów i ich wpływu na nasz nastrój.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy