Reklama

Reklama

Kąpała się przez 16 godzin. Pokazała dziwny efekt uboczny

Dana Lee, 24-letnia TikTokerka, spędziła w wodzie zbyt dużo czasu. W efekcie jej stopy zupełnie zmieniły strukturę i kolor. Nagranie bije rekordy popularności, a widzowie zastanawiają się – dlaczego była w wannie aż tak długo?

Obcujemy z nim każdego dnia, a jednak wciąż nie znamy wszystkich jego tajemnic. Ludzkie ciało, choć dokładnie przebadane, może zaskakiwać. Niektóre jego reakcje nadal nie są do końca wytłumaczone. Jedną z nich jest marszczenie się skóry po zbyt długim przebywaniu w wilgotnym środowisku.

Dlaczego po kąpieli na naszych dłoniach oraz stopach naskórek jest tak miękki i nierówny? Jedna z teorii mówi o "wciąganiu" wody przez tkanki. Inna sugeruje reakcję układu nerwowego – zmarszczki mają ułatwić odprowadzenie płynów z powierzchni i zwiększyć przyczepność kończyn.

Reklama

Rzadko jednak możemy obserwować to zjawisko w aż takiej skali, jak pokazała to pewna internautka.

Dana Lee, 24-letnia użytkowniczka serwisu społecznościowego TikTok, podzieliła się z obserwatorami niezwykłym nagraniem. Możemy na nim zobaczyć jej stopy po wyjątkowo długim kontakcie z wodą. Młoda kobieta miała spędzić w wannie aż 16 godzin!

Wciąż nie wiadomo, jak do tego doszło, bo Amerykanka ewidentnie nie chce o tym mówić. Komentatorzy podejrzewają, że zasnęła w łazience lub jacuzzi. Tylko kto jest w stanie spać nieprzerwanie przez 2/3 doby?

Ta kwestia pozostaje otwarta, ale efekt widoczny jest gołym okiem.

Stopy Dany Lee bardzo się pomarszczyły, a przy okazji zmieniły kolor na niemal szary. Niektórzy domorośli specjaliści sugerują, że może cierpieć na tzw. stopę okopową. To dolegliwość niegdyś często spotykana u żołnierzy, którzy spędzali zbyt dużo czasu w ciasnych, przemoczonych butach i narażeni byli na zmiany temperatur. Dolegliwość grozi zakażaniem, a nawet amputacją.

Kolejne nagrania opublikowane przez 24-latkę sugerują, że chyba nie jest aż tak źle. Mieszkanka Nowego Jorku po jakimś czasie wróciła do dawnej formy i odzyskała pełną sprawność w nogach.

Na szczęście defekt okazał się tymczasowy i wyłącznie kosmetyczny.

***
Zobacz także:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kąpiel | pękająca skóra na stopach | viral

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje