Reklama

Reklama

Kiwi pomaga po sytym obiedzie

Specjaliści zachęcają, aby po zbyt sytym obiedzie sięgnąć po kiwi. Zdaniem ekspertów ten egzotyczny owoc posiada enzym, który ułatwia trawienie i zmniejsza uczucie przejedzenia.

Badacze wskazują, że już jeden owoc kiwi może pomoc osobom, które uskarżają się na słabe trawienie i dyskomfort po posiłku, szczególnie bogatym w mięso czy przetwory mleczne.

"Obserwowana poprawa trawienia białek w żołądku po jedzeniu kiwi może zwiększyć tempo, w jakim białko jest wchłaniane, co wpływa na ogólne wykorzystanie białek w organizmie człowieka" - wyjaśnia autor dr Lovedeep Kaur z Massey University w Nowej Zelandii, autor badań.

Spożycie kiwi po posiłku bogatym w białko jest idealnym rozwiązaniem dla osób z zaburzeniami trawienia. Co więcej owoc ten jest bogaty w witaminę C, A, witaminy z grupy B, a także potas, magnez, żelazo, wapń.

Reklama

Naukowcy przestrzegają przed spożyciem kiwi osoby, które mogą być uczulone na te owoce. Powód? Te same enzymy, które pomagają rozkładać białka mogą również powodować pojawienie się alergii.

Egzotyczne kiwi na słodko i na ostro

Mus z kiwi

Cynamonowy makaron z kiwi i wiśniami


Dlaczego kiwi jest super owocem?

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: kiwi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy