Reklama

Leczenie zębów. Abrazja - borowanie bez wiertła

Lekarze mają do dyspozycji coraz skuteczniejsze i mniej inwazyjne narzędzia do leczenia wielu różnych chorób. Oto przegląd nowych technik medycznych i zabiegów.

Medycyna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Postęp, jaki obserwujemy w leczeniu chorób jest zdumiewający. To, co jeszcze niedawno było poza jej zasięgiem, teraz już nikogo nie dziwi.

Przede wszystkim zyskują na tym pacjenci, bo w miarę upowszechniania się nowych metod mogą z nich korzystać. Przedstawiamy zabiegi, które ze względu na swą skuteczność, mają szansę stać się popularne.

Próchnica: Borowanie bez wiertła

Już na samą myśl o borowaniu wielu osobom cierpnie skóra. Dzięki abrazji powietrznej – innowacyjnej metodzie leczenia próchnicy – leczenie ubytku jest bezbolesne. Zabieg oszczędza pacjentom nie tylko borowania, ale też zastrzyku znieczulającego. Stomatolog usuwa warstwę próchnicy z zęba poprzez strumień powietrza zmieszanego w odpowiednich proporcjach ze sproszkowanym tlenkiem glinu.

Reklama

Abrazja trwa nieco dłużej niż zabieg z użyciem wiertła (10-15 minut). Przed rozpoczęciem zabiegu dentysta zakłada na leczony ząb koferdam, czyli ślinochron, który chroni jamę ustną przed warstwą leczniczego proszku.

W przeciwieństwie do borowania, abrazja nie wywołuje nadwrażliwości zębów. Bezpośrednio po wizycie u dentysty możemy też jeść i pić. Leczenie jednego ubytku z użyciem abrazji powietrznej kosztuje ok. 200 zł.

Naj
Dowiedz się więcej na temat: leczenie | Lekarze | lekarze | medycyna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy