Reklama

Lecznicze nalewki - jak je zrobić?

Magiczna moc nalewek znana jest nie od dziś. Podpowiadamy, jak przygotować nalewki oraz zdradzamy, jakie mają one właściwości.

Rozmaryn może być wykorzystywany w celach medycznych! Wcierana w skronie nalewka z rozmarynu orzeźwia i pomaga pozbyć się uczucia zmęczenia.

Jak ją przygotować? Garść ziela zalej 70-procentowym spirytusem (1/2 szklanki). Odstaw, stosuj po 10 dniach bez odcedzania.

Gdy nie możesz spać

Będziesz spać jak suseł, jeśli wieczorem sięgniesz po mały kieliszek winka melisowego! Do dużego słoja wrzuć zbite tłuczkiem liście melisy (50 g), zalej białym winem (litrem). Pozwól miksturze naciągnąć przez 3 dni w ciemnym miejscu. Przecedź.

Moc bursztynu

Przywieziony znad morza bursztyn (najlepiej sproszkowany) przyda się do stworzenia nalewki na jesienne infekcje. Bursztyn (20 g) zalej spirytusem (96-procentowym, ok. 250 ml) i odstaw na 10 dni. Co pewien czas potrząsaj butelką. Pij kilkanaście kropli lub... wcieraj np. w plecy.

Reklama

Siła porzeczki

Krew będzie szybciej krążyć za sprawą nalewki z czarnej porzeczki. Owoce zalej wódką (stosując proporcje 1:10), możesz dodać cukru. Musi odstać aż 2 m-ce, potem pij mały kieliszek wieczorem. 

Ewa Piasecka - mgr farmacji, specjalista ziołolecznictwa.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: moc | rozmaryn | nalewki | naturalne leczenie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy