Reklama

Migrena, czyli ból nie do wytrzymania. Jak z nią walczyć?

Migrena to silny i uciążliwy ból głowy, który czasem uniemożliwia nam codziennie funkcjonowanie. Na szczęście coraz więcej wiemy o tej chorobie i możemy skutecznie sobie z nią radzić.

Około 3 milionów Polaków cierpi na migrenowe bóle głowy. Kilkaset tysięcy z nich zmaga się z przewlekłym bólem, czyli ma przynajmniej 15 ataków w ciągu miesiąca. Niektórzy odczuwają permanentny ból przez cały czas.

Czym migrena różni się od zwykłego bólu głowy, którego każdy z nas wielokrotnie doświadczył? Klasyczna migrena jest dość łatwa do zdiagnozowania: to napadowy i pulsujący ból, który występuje po jednej stronie głowy. Często towarzyszy mu światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięk, a nawet nudności i wymioty. Jeśli takie ataki pojawią się przynajmniej pięciokrotnie, to możemy stwierdzić, że osoba ta choruje na migrenę.

Reklama

Migrena to ciężka i przewlekła choroba, który wciąż jeszcze nie jest w Polsce traktowana zbyt poważnie. Żaden środek farmakologiczny nie jest w naszym kraju nawet refundowany. A problem jest bardzo poważny, ponieważ może utrudniać nasze funkcjonowanie w szkole, w pracy, czy w domu.

Jakie czynniki mogą zaostrzać objawy migreny, a jakie ją łagodzą? W jaki sposób możemy walczyć z bólami migrenowymi? Na te pytania w studiu "Dzień Dobry TVN" odpowiedział specjalista neurostymulacji dr. Adam Górka. Obejrzyj poniższy materiał.

x-news/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: migrena | ból głowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy