Reklama

Nagietek pomoże na jelita, kukurydza zredukuje masę ciała

Nagietek stosowany w formie herbatki pomaga w schorzeniach przewodu pokarmowego i jelita grubego oraz przy wrzodach żołądka. Mniszek złagodzi dolegliwości towarzyszące schorzeniom dróg żółciowych i wątroby, a herbatka ze znamion kukurydzy jest skutecznym lekiem moczopędnym, naturalnie redukuje masę ciała i śmiało może pełnić rolę środka przeciw otyłości. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak przyrządzić skuteczne ziołowe lecznicze specyfiki.

Mniszek

Mniszek pomaga w schorzeniach dróg żółciowych i wątroby. Przynosi ulgę osobom stale niedomagającym i osłabionym. Świeże łodygi mogą bezboleśnie rozpuszczać kamienie żółciowe i pobudzają czynności wątroby i pęcherzyka żółciowego. Oprócz soli mineralnych mniszek zawiera substancje budulcowe i lecznicze, które mają istotne znaczenie w leczeniu chorób przemiany materii. Korzenie mniszka surowe lub suszone użyte do przygotowania herbatki, mają działanie oczyszczające krew, wspomagają trawienie, działają napotnie i moczopędnie.

Syrop z mniszka:

Reklama

Na wiosnę z kwiatów mniszka można zrobić syrop, który jest smaczny i skuteczny na przeziębienie i uciążliwy kaszel.

Sposób przyrządzania:

4 garstki koszyczków mniszka zalej 1 litrem zimnej wody i ogrzewaj powoli, doprowadzając do wrzenia. Po zagotowaniu garnek odstaw na noc. Następnego dnia zawartość garnka odcedź, a kwiaty odciśnij. Do soku dodaj 1 kilogram cukru i pół pokrojonej w plasterki cytryny. (Skórkę odrzucamy ze względu na oprysk). Garnek stawiamy na kuchence i podgrzewamy na małym ogniu, aby jego zawartość mogła odparować. Całość dobrze dwa razy schłodzić, aby sprawdzić czy konsystencja syropu jest prawidłowa. (Powinna posiadać gęstość miodu).

Herbatka z mniszka:

1 kopiastą łyżeczkę korzeni zalej na noc 1/4 litra zimnej wody. Następnego dnia pogrzewaj do wrzenia i przecedź. Tę ilość herbatki podziel na dwie części i pij łykami pół godziny przed śniadaniem, a drugą część po śniadaniu.

Łodygi:

5-10 umytych łodyg kwiatostanowych zjadamy żując dokładnie. (To jest dzienna dawka).

Herbatka z kukurydzy a otyłość

Herbatka ze znamion kukurydzy jest skutecznym lekiem moczopędnym, ponadto naturalnie redukuje masę ciała i śmiało może pełnić rolę środka przeciw otyłości.

Uwaga! Jeżeli surowiec na herbatkę nie został odpowiednio wysuszony, to traci działanie moczopędne, a nabiera właściwości przeczyszczających.

Herbatka ze znamion kukurydzy może pomóc złagodzić dolegliwości towarzyszące zapaleniu pęcherza żółciowego, zapaleniu błony śluzowej pęcherza moczowego i przy kolce nerkowej. We wszystkich tych schorzeniach zażywa się co dwie-trzy godziny jedną łyżkę stołową tej herbatki.

Przygotowanie herbatki:

1 kopiastą łyżeczkę znamion kukurydzy zalej 1/4 litra gorącej wody i pozostaw na krótko do naciągnięcia. Herbatki się nie słodzi.

Stosowanie maści z nagietka przyspiesza gojenie się ran, pomaga też przy zapaleniu żył, owrzodzeniach, żylakach i odmrożeniach jak też w ranach oparzeniowych. Kąpiele i półkąpiele przynoszą ulgę w grzybicy okolic pochwy. Nalewka rozcieńczona przegotowaną wodą jest pomocna w zwalczaniu dolegliwości towarzyszących krwawym wybroczynom i otwartym odleżynom. Nagietek stosowany w formie herbatki pomaga w schorzeniach przewodu pokarmowego i jelita grubego oraz przy wrzodach żołądka.

Przygotowanie herbatki:

Maść nagietkowa:

4 pełne garstki drobno pokrojonego nagietka (liście, łodygi i kwiaty) łączymy z 500 gramami smalcu i podgrzewamy, cały czas mieszając. Odstawiamy i wystudzamy. Następnego dnia całość lekko podgrzewamy i przecedzamy przez lnianą ściereczkę do przygotowanych czystych naczyń. Pozostałości po odciśnięciu możemy wykorzystać do okładów.

Przygotowanie nalewki:

1 garść kwiatów zalewamy 1 litrem wódki i pozostawiamy na 14 dni na słońcu w temp. ok. 200 C.

Obmywanie:

1 kopiastą łyżkę stołową nagietka zalewamy 1/2 l wody. Stosujemy zewnętrznie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy