Reklama

Najlepsze napoje oczyszczające nerki

Ciągłe uczucie zmęczenia, chandra, wysypki skórne, wzdęcia, nieoczekiwany przyrost masy ciała i częste zakażenia układu moczowego - to potencjalne sygnały świadczące o tym, że z naszymi nerkami, czyli z głównymi filtratorami organizmu dzieje się coś niedobrego. Aby przywrócić im dawną kondycję i usprawnić ich pracę, warto włączyć do diety warzywa, owoce, zioła, adekwatnie nawilżyć organizm i postawić na odpowiednie kompozycje składników. Które zadziałają najlepiej? Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz poniżej.

Dobroczynny wpływ pietruszki

Nic tak zbawiennie nie wpływa na nasze nerki i nie usprawnia ich pracy, jak stanowiąca przykład naturalnego diuretyku pietruszka. Zawarte w niej związki - w tym przede wszystkim apiol i mirystycyna - sprawiają, że działa moczopędnie i jednocześnie usuwa z nerek szkodliwe związki i bakterie. W jakiej postaci najlepiej ją przyjmować? Dietetycy zalecają przede wszystkim picie sporządzonej na jej bazie herbaty. Przygotujesz ją w kilka minut. Wystarczy, że łyżkę rozdrobnionej pietruszki zalejesz wrzątkiem, przykryjesz spodeczkiem i będziesz parzyć co najmniej przez pięć minut. Na koniec zawartość szklanki odcedź; napar pij małymi łyczkami.

Reklama

Napój detoksykujący na bazie pietruszki

Pietruszka może również stanowić idealną bazę napoju detoksykującego. Połącz 1/4 szklanki soku z pietruszki, 1/2 szklanki wody, odrobinę miodu i soku z cytryny. Gotowy specyfik pij regularnie, najlepiej dwa razy dziennie. Kuracja oczyszczająca powinna trwać co najmniej dwa tygodnie.

Mniszek lekarski a nerki

Moczopędne działanie wykazuje również znany ze swoich dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie, a przede wszystkim nerki i wątrobę, mniszek lekarski. Jak wykorzystać najlepsze walory ziela? Detoksykująco podziała przede wszystkim przygotowana na jego bazie herbata. Dwie łyżki suszonego korzenia zalej szklanką gorącej wody i zagotuj. Następnie parz przez co najmniej dziesięć minut. Na koniec dodaj odrobinę miodu do smaku. Dla uzyskania optymalnych efektów oczyszczających herbatkę najlepiej pić co najmniej dwa razy dziennie przez kilka tygodni.

Seler a nerki

Znany ze swoich właściwości odżywczych seler wyjątkowo dobroczynnie wpływa na nasze nerki, stymulując ich pracę, oczyszczając je i zapobiegając ich infekcjom. Najlepsze działanie wykazuje w połączeniu z innymi warzywami, zwłaszcza ogórkiem i pietruszką.

Oto, jak przygotować na bazie selera detoksykujący napój: Wyciśnij (najlepiej wykorzystując w tym celu sokowirówkę) sok z: połowy selera, jednej marchwi i jednego ogórka. Składniki połącz i dodaj do nich połowę szklanki świeżej pietruszki. Kuracja detoksykująca powinna trwać co najmniej przez kilka tygodni.

Pokrzywa a nerki

Dla nikogo nie powinno być zbyt dużym odkryciem, że oczyszczające działanie wykazuje także pokrzywa. Nie tylko zapobiega chorobom układu moczowego, ale też skutecznie i w zupełnie naturalny sposób leczy schorzenia nerek, takie jak rozmaitego rodzaju stany zapalne czy kamica. Najlepsze efekty daje kuracja oczyszczająca oparta na picu naparu z suszonej pokrzywy. Zalej 2 łyżeczki suszonego ziela wrzącą wodą i parz co najmniej przez dziesięć minut. Zdrowotny napój pij co najmniej dwa razy dziennie.

Skrzyp polny a nerki

Znany ze swojego zbawiennego wpływu na włosy i paznokcie skrzyp lekarski wykazuje też właściwości przeciwutleniające,

moczopędne i detoksykujące, które są kluczowe dla odpowiedniej pracy naszych nerek. Podobnie jak w przypadku pokrzywy najlepsze efekty przynosi kuracja oparta na piciu sporządzonej na bazie skrzypu herbaty.

Sposób przygotowania naparu ze skrzypu:

Trzy łyżeczki suszonego skrzypu zalej szklanką wrzącej wody. Parz pod przykryciem co najmniej przez osiem-dziesięć minut. Następnie przecedź przez drobne siteczko. Gotowy napar pij trzy razy dziennie przez co najmniej tydzień. Kurację możesz także uzupełnić dostępnymi na rynku suplementami diety mającymi w swoim składzie skrzyp polny.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama