Reklama

Nalewka z bursztynu i jej właściwości

Bursztyn, szczególnie ten bałtycki, od lat doceniany jest za swoje właściwości, jak i piękny wygląd. Swoje zastosowanie znalazł w jubilerstwie, a także w medycynie ludowej. Mieszkańcy Europy Wschodniej wykorzystują go w celu leczenia wielu schorzeń oraz wzmacniania zdrowia. Szczególne właściwości ma nalewka z bursztynu, która pomaga uśmierzyć bóle, przeciwdziała starzeniu się i wspomaga funkcjonowanie całego organizmu. Podpowiadamy, dlaczego warto pić ją regularnie oraz, w jaki sposób ją przygotować.

Cenny skład bursztynu

Bursztyn, zwany również jantarem, nie bez powodu nazywany jest przez radiestetów kamieniem życia. To dlatego, że bogaty jest w jony ujemne, które mają bardzo dobroczynny wpływ na organizm ludzki. Przede wszystkim wzmacniają jego odporność. Ponadto, w bursztynie znajdziemy wiele mikroelementów pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. Mowa między innymi o krzemie, potasie, magnezie, a także żelazie. W składzie bursztynu znajdują się również kwasy żywiczne. Wszystkie te składniki pomagają uśmierzyć wiele dolegliwości, między innymi związanych z różnego rodzaju infekcjami.

Reklama

Jakie działanie ma nalewka z bursztynu?

Wspomaga leczenie infekcji

Antybakteryjne właściwości bursztynu sprawiają, że nalewka wspomaga leczenie różnego rodzaju infekcji. Warto stosować ją, gdy w organizmie pojawia się stan zapalny. Nalewka świetnie sprawdza się w przypadku grypy i przeziębienia. Wspomaga leczenie kataru oraz infekcji dolnych oraz górnych dróg oddechowych.

Łagodzi bóle

Nalewka z bursztynu działa również przeciwbólowo. Możemy wypić ją, gdy dokucza nam ból głowy lub nerwobóle. W przypadku bóli kości lub mięśni należy wetrzeć nalewkę w obolałe miejsce.

Obniża ciśnienie

Nalewka bursztynowa pomoże również obniżyć ciśnienie krwi. Kurację nalewką bursztynową zaleca się zatem nadciśnieniowcom, u których występuje ryzyko zawału serca i zakrzepicy. By odczuć pozytywne efekty, należy wypijać codziennie przed posiłkiem szklankę wody z kilkoma kroplami nalewki. Należy rozpocząć od trzech kropli, a następnie zwiększać ilość z każdym dniem. Po 10 kroplach zaczynamy zmniejszać ilość - codziennie o jedną. Cykl należy powtórzyć sześciokrotnie. Za każdym razem wato zrobić 10-dniową przerwę.

Wzmacnia serce

Nalewka z bursztynu działa również pozytywnie na serce. Wzmacnia go, usprawnia jego pracę, a także zmniejsza ryzyko zawału.

Zmniejsza uczucie przemęczenia

Kuracja nalewką z bursztynu może pomóc zwalczyć zmęczenie oraz nadmierny stres. Polecana jest osobom, które dużo pracują i narażone są na stres.

Jak zrobić nalewkę z bursztynu?

Nalewka z bursztynu jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Wystarczą jedynie dwa składniki.

Składniki potrzebne do przygotowania nalewki

* 50 gramów nieoszlifowanego drobnego bursztynu;

* pół litra 95-procentowego spirytusu.

Sposób przygotowania

1. Bursztyn należy dokładnie umyć w gorącej wodzie, a następnie przesypać do naczynia o pojemności jednego litra.

2. Bursztyn zalewamy spirytusem i odstawiamy w ciemne miejsce na około 10 dni. Po upływie tego czasu nalewka będzie gotowa.

Jak pić nalewkę?

Nalewkę z bursztynu stosuje się w ramach kuracji. Raczej nie zaleca się pić jej codziennie, ponieważ nagromadzenie ujemnych jonów w organizmie może prowadzić do jego nadmiernego wyciszenia.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama