Reklama

Reklama

Naturalne sposoby na wybielanie zębów

Zabieg w gabinecie dentystycznym? Droga pasta? Licówki? Są prostsze sposoby na białe zęby. Wystarczy zmiana diety.

Truskawki

Podobno to właśnie tym słodkim owocom zawdzięcza śnieżnobiały uśmiech Catherine Zeta Jones. Aktorka ponoć rozgryza kilka owoców, a następnie rozprowadza jej po powierzchni zębów. Naturalny kwas zawarty w truskawkach usuwa przebarwienia z płytki nazębnej. Po takim "zabiegu" zęby trzeba oczywiście starannie wypłukać.

Ocet jabłkowy

Szczotkowanie zębów octem jabłkowym potrafi zdziałać cuda! A konkretniej usunąć przebarwienia powstałe w wyniku spożywania kawy lub herbaty. Metoda jest skuteczna, ale podczas jej stosowania należy zachować ostrożność i równolegle używać również zwykłej pastę do zębów oraz starannie płukać jamę ustną woda. Ocet jabłkowy pozostawiony przez dłuższy czas na powierzchni zębów, może uszkodzić szkliwo.

Reklama

Olej kokosowy

Zamiast myć zeby za pomocą szczoteczki, pasty i wody, weź do ust łyżeczkę oleju kokosowego i "płucz" nim usta przez kilkanaście minut. Zabieg nie jest może zbyt przyjemny, ale wybiela zęby usuwając z ich powierzchni nieestetyczny osad. Zwolennicy tej metody twierdzą, że regularnie stosowana pozwala nawet zregenerować niewielkie ubytki.

Ser

Kanapka z serem, kawałek sera zamiast deseru albo sałatka z kostkami sera, zapewni ci biały uśmiech. Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta: białko zawarte w serze wzmacnia szkliwo.

Surowe warzywa

Pogryzanie marchewki, selera czy kalarepy między posiłkami pomoże twoim zębom odzyskać biel. Warzywa działają jak malutkie szczoteczki, które ścierają osad z zębów, pozostawiając je lśniącymi. Pobudzają również produkcję śliny, która pomaga oczyszczać zęby.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy