Reklama

Naturalne sposoby na zespół policystycznych jajników

Zdrowie jajników jest mocno związane ze zdrowiem innych organów. Niedrożność jelit może w bezpośredni sposób wpływać na organy rozrodcze kobiety. Należy dbać o właściwe funkcjonowanie wątroby, która jest bezpośrednio związana z układem hormonalnym. Zespół policystycznych jajników (PCOS) powoduje między innymi nieregularne miesiączki, problemy ze zrzuceniem wagi, nadmierne owłosienie ciała, trądzik oraz problemy z płodnością. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić wszystko, co powinnaś wiedzieć, aby w sposób naturalny radzić sobie z tym problemem zdrowotnym, włączając najskuteczniejsze kuracje.

Zadbaj o wątrobę

Wątroba to organ, który oczyszcza krew z toksyn. Jej funkcjonowanie jest ściśle powiązane z innymi organami, a w szczególności z układem hormonalnym. Aby w sposób kompletny i naturalny zadbać o wątrobę możesz wspomóc jej funkcjonowanie za pomocą roślin leczniczych, takich jak ostropest plamisty lub boldo. Ważne jest też, aby unikać niezdrowych tłuszczów i dodatków do żywności.

Wyreguluj pracę jelit

Jeśli spojrzysz na bliskość położenia jelit względem jajników zrozumiesz, dlaczego niedrożność jelit może mieć bezpośredni wpływ na zdrowie innych organów. Utrzymywanie jelit w zdrowiu jest ważne, ponieważ jeśli nie pracują one właściwie, może to prowadzić do wielu problemów zdrowotnych.

Reklama

Jeśli oprócz zespołu policystycznych jajników dokuczają ci zaparcia, zespół jelita drażliwego, pasożyty lub inne problemy zlokalizowane w jelitach, najlepiej naturalnie pozbyć się tych schorzeń, zanim zaczną negatywnie wpływać na jajniki.

Aby wyregulować pracę jelit przestrzegaj diety bogatej w warzywa, owoce, rośliny strączkowe, pełne ziarna oraz suszone owoce. Jeśli cierpisz na zaparcia, wzbogać swoją dietę o naturalne produkty mające działanie przeczyszczające, takie jak siemię lniane lub suszone śliwki.

Uważaj na gluten

Alergia na gluten, czyli celiakia jest łatwa do wykrycia, ponieważ organizm reaguje natychmiast po spożyciu produktów zawierających gluten. Jednakże istnieją różne poziomy nietolerancji i delikatny brak równowagi rozciągnięty w czasie może prowadzić do PCOS.

Jeśli miałaś do czynienia z nietolerancją glutenu, alergiami lub cierpisz na problemy trawienne, pamiętaj o opisanym w powyższym paragrafie powodzie wystąpienia PCOS.

Niepokalanek pospolity

Najskuteczniejszą rośliną w leczeniu PCOS jest niepokalanek pospolity (vitex agnus castus). To lek tradycyjnie stosowany w celu regulacji poziomu hormonów, zapobiegania nieregularnym miesiączkom oraz przywracania owulacji kobietom, które przestały miesiączkować. Niepokalanek pospolity jest szczególnie skuteczny w sytuacji, kiedy zespołowi policystycznych jajników towarzyszy niski poziom progesteronu i prolaktyny.

Przyjmuj 200 mg ekstraktu z niepokalanka pospolitego dziennie, przez co najmniej 3 lub 4 miesiące. Po tym czasie możesz się spodziewać efektów.

Pieprzyca peruwiańska

Pieprzyca peruwiańska to andyjski korzeń, który bardzo korzystnie wpływa na kobiece zdrowie. W szczególności ma działanie regulujące hormony, bez względu na ich typ. Świetnie sprawdza się w przypadku objawów menopauzy.

Pieprzyca peruwiańska jest dostępna w formie twardej lub sypkiej. Sproszkowaną pieprzycę łatwiej dozować. Zazwyczaj zaczyna się ją przyjmować w niewielkich ilościach stopniowo zwiększając dawkowanie, ponieważ ma działanie mocno energetyzujące i może powodować nerwowość.

Aby zastosować terapię szokową przyjmuj 6-9 gramów dziennie przez miesiąc.

Dawka podtrzymująca wynosi 3 gramy dziennie (w przybliżeniu - płaska łyżeczka).

Olej z siemienia lnianego

Tłoczony na zimno olej z siemienia lnianego jest bogatym źródłem kwasów omega 3 i omega 6 – dwóch składników, które w sposób naturalny regulują poziom hormonów i wspomagają owulację.

Przyjmuj dwie łyżki stołowe oleju z siemienia lnianego dziennie. Ponieważ olej ten może mieć delikatnie rybi smak, który może ci nie odpowiadać, dobrym pomysłem jest zmieszanie go z jedzeniem. Zamaskujesz w ten sposób charakterystyczny rybi smak mogąc jednocześnie czerpać z dobrodziejstw oleju z siemienia lnianego.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy