Reklama

Reklama

"Nie idę do łóżka bez niego". Lekarka zdradza sposób na bezsenność

Na TikToku można znaleźć wiele różnych porad m.in. zdrowotnych. Nie wszystkie z nich są sprawdzone i niektóre mogą okazać się nawet niebezpieczne. Jednak właściwości soku z wiśni zostały potwierdzone przez lekarkę. Warto go wypróbować w walce z bezsennością.

Z problemem bezsenności mierzy się wiele osób. Stres, zła dieta, nieodpowiedni styl życia - to wszystko może niekorzystnie wpływać na jakość naszego snu. Istnieją różne sposoby na walkę z tą przypadłością, niestety nie wszystkie są skuteczne.

Sok z wiśni na bezsenność

Ostatnio popularność na TikToku zyskało picie przed snem szklanki soku z wiśni. Powinny być one cierpkie - gatunek tart cherry lub wiśnie Montmorency. Napój ma poprawiać nie tylko nasz sen, ale również pracę jelit oraz obniżać ciśnienie krwi.

Internauci są zachwyceni tym sposobem na bezsenność. Komentujący nie szczędzą zachwytów pod nagraniem: "To jest najlepszy hack na całym TikToku" - napisał jeden z nich. 

Reklama

Właściwości soku z wiśni

Doktor Shelby Harris, ekspertka ds. snu, potwierdza właściwości soku z wiśni. Zawiera ona takie cenne składniki jak: 

  • antocyjany,
  • flawonoidy (kwercetyna, kemferol, izoramnetyna),
  • flawanole (katechiny i epikatechiny),
  • procyjanidyny,
  • kwasy fenolowe.

Natomiast jeśli chodzi o pomoc w pozbyciu się bezsenności, specjalistka podkreśla, że sok z wiśni faktycznie może wpłynąć korzystnie, ale doraźnie. Takie jest bowiem działanie zawartej w nim melatoniny. Jednak Harris poleca picie napoju, jeśli dobrze na nas działa.

Zobacz również: Kawa? Te nawyki sprawiają, że starzejemy się szybciej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sok z wiśni | bezsenność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy