Reklama

Reklama

Nie kłóć się...

Czy zdarza Ci się walczyć z "drugą połową" na słowa? Uważaj. Burzliwe relacje z partnerem mogą mieć negatywny wpływ na stan naszego serca - wynika z badań brytyjskich naukowców.

To, jak wygląda związek nie pozostaje obojętne dla naszej kondycji fizycznej. Statystyki są alarmujące. Negatywne relacje między partnerami podnoszą ryzyko chorób serca aż o 34 proc. - donosi "Archives of Internal Medicine".

Naukowcy z University College London prowadzili badania przez 12 lat. Spośród 8,5 tys. osób, które na początku zadeklarowały, że nie mają problemów z sercem, prawie 600 zaczęło z czasem odczuwać dolegliwości. Częściej były to osoby, które w związkach kłóciły się z partnerami, były krytykowane i pozbawione wsparcia.

Reklama

- Kiedy ma się wokół siebie dobrych ludzi, to dobrze dla naszego zdrowia. Znacznie gorzej dla zdrowia, kiedy mamy wokół siebie ludzi złych - kwituje Roberto De Vogli, który prowadził badania.

Mimo że wyniki poprzednich badań sugerowały, że osoby, które pozostają w związkach, cieszą się lepszym zdrowiem niż single, tym razem okazało się, że niewłaściwy wybór partnera może bardziej zaszkodzić niż samotne życie.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: relacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy